rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Welke aandelen zou je kopen voor je kind?

153 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 8 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Belegde boterham 14 augustus 2013 10:26
    Geachte mede forumleden,

    Ik las gister een stukje, al of niet waar, dat Kees de Kort aandelen koopt voor zijn kinderen. Loop zelf ook al een tijdje met die gedachte en het is me tot de dag van vandaag een raadsel waarom brokers hier niet op inspelen (gebrek aan toekomstvisie?), maar goed heb nu bij de Alex een extra account geopend, wat in de toekomst voor mijn zoon is.

    Onder het mom van Buy&Hold voor de lange termijn (dacht zelf op zijn 25e overhandigen)

    Ik maak het mezelf 'lastig' en maximaliseer me tot 10 aandelen van een bedrijf. Liefst zou ik er 1 kopen maar dan ben ik verhoudingsgewijs teveel kwijt aan kosten.

    Zelf dacht ik aan:

    Tussen () het aantal aandelen:

    Royal Dutch Shell (10)
    Unilever (10)
    BAM (10)
    DSM (5)
    Disney (10)
    Apple (2)
    Google (1)
    Wal Mart (10)
    Johnson en Johnson (5)
    Glaxo Smith Kline (10)
    L'oreal (10)
    Roche (5)
    Danone (5)
    Baidu(5)

    Benieuwd of er meer leden zijn met dit soort plannen?
  2. JZ 14 augustus 2013 10:44
    Betaal je bij zulke kleine aantallen niet relatief veel transaktiekosten? Dan moet de koers goed oplopen, wil je die kosten terugverdiend hebben.

    Neem dan 1x BRK.A, dan heeft het nog iets om het lijf.
  3. forum rang 7 rene l 14 augustus 2013 10:48
    quote:

    Belegde boterham schreef op 14 augustus 2013 10:26:

    Benieuwd of er meer leden zijn met dit soort plannen?
    De jeugd heeft de toekomst en wanneer je middelen hebt is het een uitstekend idee om hun later zo een opstapje te kunnen geven.
    Onze kinderen hebben nu een spaarrekening bij de Rabo waar jaarlijks wat op gestort wordt.
    Recent echter van hun voor meen ik de 3e keer dit jaar een brief gekregen met een renteverlaging, het loopt de spuigaten uit.
    Ik overweeg het ook ondanks dat het inmiddels pubers zijn maar nog lang niet "volwassen".

    Je zou ook kunnen denken aan bijv. Coca Cola en MacDonalds, herkenbaar voor hun, daarnaast iets met melk.
    Mijn eerste beleggingstip die ik zelf ooit kreeg, koop Nutricia, ze maken gewoon de lekkerste chocomel die er bestaat, en de bevolking blijft gewoon doorgroeien.
    Ik ben ze na vele jaren automatisch kwijtgeraakt.
  4. [verwijderd] 14 augustus 2013 10:49
    Leuk idee maar door de transactiekosten totaal niet handig zoveel verschillende en kleine aantallen aandelen te kopen. Kun je beter een mandje/fonds kopen waar al een aantal aandelen in zitten. Echter, je wilt ook geen beheerkosten gaan betalen. De rede dat brokers zoiets niet aanbieden is wellicht omdat ze er weinig op zullen verdienen (zoals je zelf al aangeeft Buy&Hold).
  5. Belegde boterham 14 augustus 2013 11:09
    @Rene, dat zijn idd fondsen die het goed doen bij kinderen, kun je ze, ook nog s didactisch verantwoord uitleggen hoe t werkt in de 'grote' wereld.

    Rambam, tav die brokers, de kinderen zijn de toekomst, dus in die zin zou je denken dat ze wat assertiever worden. Niet voor niets hebben banken kinderrekeningen, niet voor hun zakgeld nu maar voor hun loon later (is denk ik een reden)

    De Termijn is wel 25 jaar, dus die tranactie kosten verdien ik wel terug middels dividend, het zijn immers grote jongens waar ik in wil gaan beleggen. Mandje is wel een goed idee, wellicht zo'n mandje met grote bedrijven uit de EU en VS, zal s kijken of een Blackrock zoiets aanbied.

    Maar ik denk dat het leuker is voor hem om te zien wat een specifiek aandeel doet dan zo;n mandje, dat wordt wat lastiger uitleggen vrees ik

    Dank voor de input mensen!
  6. asmo26 14 augustus 2013 11:11
    Zou ik niet zo doen. Dit vanwege de hoge kosten en verwachte lage opbrengsten.

    Ik zou kiezen om per maand/kwartaal/jaar (doorhalen wat niet van toepassing is) geld steken in 3 á 4 beleggingsfondsen met een laag risico en een mooi dividend uitkering. Het dividend kan je dan herbeleggen of laten staan en rente op vangen.

    Een ruwe berekening leert mij dan dat een investering van 400 euro per jaar, bij een jaarlijks rendement van 5%, algauw na 20 jaar 22.000 euro heeft opgeleverd. Hierbij moet wel bijgezegd worden dat inflatie/rente enz. invloed hebben op het getoonde rendement.
  7. forum rang 7 ffff 14 augustus 2013 11:14
    Belegde boterham,

    Hier een ervaringsdeskundige: Ik heb al 20 jaar portefeuilles voor mijn kinderen in beheer. De aandelen die je voorstelt zijn niet direct beroerd maar zoals door anderen ook al opgemerkt: het zijn er veel en veel te weinig. Je gaat gruwelijk veel aan beheerskosten betalen voor zo weinig aandelen. Je hebt er hoogstwaarschijnlijk geen idee van hoeveel kosten je voor het innen van je dividenden gaat betalen. Dat heeft alleen maar zin bij, en nu niet schrikken 40 tot 100 voudige posities.
    Om je een idee te geven: LÖrela danone houdt de Franse staat 30 procent in en dan mag jij voor die luttele aandelen gruwelijk veel papierwerk doen om dat weer terug te zien krijgen. Onbegonnen werk of als je het de bank laat doen: Veel te duur. dat rendeert pas bij veel grotere posities.
    In uw gval alle buitenlanders eruit vanwege de rompslomp.

    Verder kun je natuurlijk een hele leuke portefeuille in puur Nederlandse aandelen zelf samenstellen. je noemde er al wat en pak er dan als suggestie bijvoorbeeld Aalberts, Arcadis Nutreco bij. Dan heb je dus 7 of desnoods 8 NEDERLANDSE aandelen, overzichtelijk, gemakkelijk te volgen en geen giga-rompslomp dat ik.....al twinitg jaar heb en waarvan enkel en alleen de bankier beter wordt...

    Allemaal goedbedoeld!

    Peter
  8. forum rang 4 ONN 14 augustus 2013 12:17
    quote:

    rene l schreef op 14 augustus 2013 10:48:

    Mijn eerste beleggingstip die ik zelf ooit kreeg, koop Nutricia, ze maken gewoon de lekkerste chocomel die er bestaat, en de bevolking blijft gewoon doorgroeien.
    Ik ben ze na vele jaren automatisch kwijtgeraakt.
    Haha, dat was een mooie klapper dan. Ik moet dan altijd aan die mooie kleur geel en een Porsche denken :)

    Overigens spaar ik ook gewoon voor m'n kinderen. Voor de oudste (17) had ik wel ooit een huisfondsmix van de ABN-AMRO genomen (hoe dom) maar de spaarrekening heeft duidelijk gewonnen in al die jaren. Vergeet ook de bonusrentes niet :)

    Young Dynamic Fund van Robeco was dacht ik redelijk succesvol maar dat is ook weer gestopt meen ik.
  9. forum rang 7 ffff 14 augustus 2013 12:21
    ONN,

    Ik heb mijn kinderen, jaren geleden, ooit eens gevraagd: Wat wil je hebben als extra presentje: Een Krugerrand of een gsm. Ze kozen allemaal voor de gsm.....want die Krugerrands die krijgen ze later toch nog wel....Slimmeriken!

    Peter
  10. forum rang 4 ONN 14 augustus 2013 12:24
    quote:

    ffff schreef op 14 augustus 2013 11:14:

    Hier een ervaringsdeskundige: Ik heb al 20 jaar portefeuilles voor mijn kinderen in beheer.
    Zijn die aandelen of de opbrengst daarvan nog steeds niet uitgekeerd aan je kinderen dan toen ze het huis uitgingen ? Of moeten ze wachten op de erfenis ? :)
  11. dct 14 augustus 2013 12:24
    Ishares Tracker op AEX. Herkenbare aandelen, spreiding en lage kosten. (
    he
    P.s. Bij numico moet ik ook altijd aan die gele porsche denken ;-)
  12. forum rang 8 josti5 14 augustus 2013 12:37
    Ik zou óók een kijkje nemen in een andere wei, dan de aandelen: munten.
    Setjes Vaticaan bij voorbeeld, zéker de Sede Vacante, zijn schaars, en nemen alleen maar toe in waarde, naarmate de tijd voortschrijdt.
    Leuk renderende spaarpot!
  13. [verwijderd] 14 augustus 2013 12:38

    Het simpelst lijk me om je kinderen studieschulddvrij te houden en ze besef van geld bij te brengen. Hebben ze dat laatste niet geleerd dan zal elke opzij gezette euro in het bekende vergiet verdwijnen. Is er meer geld dan geef je ze het eerste geld bij een hypotheeek.

    Voorts voor 20 jaar heb je veel te veel modegevoelige aandelen. Oreal, Apple, Google. Denk je dat die over 20 jaar nog steeds de toon zullen zetten?

    Groet, Jonas
  14. Belegde boterham 14 augustus 2013 12:47
    Mensen dank voor de input nogmaals

    @ffff ik heb zelf een aardige portefeuille bij Alex, met die aantallen die je beschrijft, dus ik betaal idd al wat beheerskosten oa.,dus die extra rekeningkosten vallen behoorlijk in het niet.

    Tav Aandelen over de grens, ben t met je eens dat dat niet zo rendeert anderzijds maken die aandelen wellicht nog leuke splits mee de komende 25 jaar (dat is een eind hoor 25 ;))

    Andere tips zoals van Jos super zal er s over denken, een vriend van me zei onlangs ook al een Harley ook mooie investering voor de lange termijn. Alleen mijn vrouw is daar wat huiverig voor.. tav ongevallen (zij 'repareert' oa deze mensen die uit elkaar zijn gevallen op de weg;))
  15. Belegde boterham 14 augustus 2013 12:54
    quote:

    jonas schreef op 14 augustus 2013 12:38:

    Het simpelst lijk me om je kinderen studieschulddvrij te houden en ze besef van geld bij te brengen. Hebben ze dat laatste niet geleerd dan zal elke opzij gezette euro in het bekende vergiet verdwijnen. Is er meer geld dan geef je ze het eerste geld bij een hypotheeek.

    Voorts voor 20 jaar heb je veel te veel modegevoelige aandelen. Oreal, Apple, Google. Denk je dat die over 20 jaar nog steeds de toon zullen zetten?

    Groet, Jonas
    Ja dank je, was dat bijna zelf al weer vergeten had ook behoorlijke schuld na mijn studie en de kosten zullen alleen maar toe nemen.

    Besef van geld is belangrijk ben ik met je eens en er 'iets' voor moeten doen, het besef, lijkt me ook belangrijk. Het is ook niet de bedoeling dat hij opgroeit in de eventuele wetenschap dat hij zich er maar vooral niet druk om moet maken omdat zijn pa dit al heeft gedaan. Dat lijkt me niet zo gezond voor zijn ontwikkeling. Werken met die 'donder' zoals mijn ouwe vroeger wel s zei.. (tegen mijn broers lol)

    Mijn mandje voor mijn zoon zie ik ook als een vorm van kennis leren maken met aandelen en de financiële wereld (ook omdat zijn papa dat zo leuk vindt.., misschien vindt hij er niets aan, maar goed enige kennis is nooit weg.
  16. [verwijderd] 14 augustus 2013 13:10

    Beursgokker je vergeet het woord NIET toe te voegen bij individuele aaandelen. Die zijn namelijk niet voor de sukkels en fondsen wel, want de meeeste hahouden niet eens de index bij. Voor trackers valt in dat opzicht meer te zeggen, maar ook dan kom je op een switchprobleeem

    "Steek gewoon 10.000 in een goed gespreid beleggingsfonds, individuele aandelen kopen is voor sukkels".

    Boterham mijn oudste dochter werkt bij PWC en is bijna registeraccountant en over geld hoef ik haar weinig te vertellen. Ze kent in ieder geval via pa de gevaren van aandelenbeleggen. Tweede dochter is bijna juf en zal al blij zijn met een vaste baan.

    Groet, Jonas
  17. forum rang 7 ffff 14 augustus 2013 13:17
    LÓréal is anders wel een grandioos groeiaandeel hoor Jonas!

    Hun omzet in de groeilanden neemt enorm toe. Alleen de USA viel wat tegen afgelopen maand bij de presentatie van de cijfers.
    Ennu Löréal bestaat al zo'n 50 jaar....

    ONN, Inderdaad gebruikt voor "zinnige zaken" Dus eerst kijken naar een villaatje en pas veel later naar een BMW.... ! Maar laat dat maar aan mij over!

    Peter
153 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 8 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 6.998
AB InBev 2 5.480
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.166
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.476
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.631
Aedifica 3 900
Aegon 3.258 322.634
AFC Ajax 538 7.086
Affimed NV 2 6.287
ageas 5.844 109.884
Agfa-Gevaert 14 2.047
Ahold 3.538 74.290
Air France - KLM 1.025 34.976
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.032
Alfen 16 24.272
Allfunds Group 4 1.468
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 404
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.812
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.834 242.656
AMG 971 133.023
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.685
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 481
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.886
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 379
Arcadis 252 8.731
Arcelor Mittal 2.033 320.473
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.282
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.715
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.074
ASML 1.766 105.717
ASR Nederland 21 4.451
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 466
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.592
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.388