(ABM FN-Dow Jones) Softbank Group neemt Ampere Computing over voor 6,5 miljard dollar. Dit maakte Softbank donderdag bekend.
Ampere is een Amerikaanse ontwerper van halfgeleiders speciaal voor de volgende generatie cloud computing en AI. Ampere werkt daarbij op het platform van ARM, dat nog grotendeels in handen is van Softbank.
Onder meer goedkeuring van de Amerikaanse toezichthouder is nog nodig.
Naar verwachting kan de deal in de tweede helft van dit jaar worden afgerond. De overnamesom leent Softbank bij Mizuho Bank en andere banken.
Ampere is eigendom van onder meer Carlyle Partners, Oracle en Arm Technology. In 2024 behaalde het bedrijf een omzet van 16,5 miljard dollar, terwijl dat in 2023 nog 46,7 miljard dollar was. De afgelopen jaren was Ampere verlieslatend.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden