(ABM FN-Dow Jones) De prijs voor een vat ruwe olie is woensdag hoger gesloten, gesteund door de zwakkere dollar.
Intussen namen de handelsspanningen toe, evenals de zorgen over de mondiale economische groei.
"Ondanks de aanhoudende onzekerheid op de mondiale markten slaagden de olieprijzen er gisteren in om hoger te eindigen, gesteund door de zwakkere dollar. "De prijzen zullen waarschijnlijk gevoelig blijven voor externe ontwikkelingen", waarschuwden strategen Warren Patterson en Ewa Manthey van ING.
De ICE U.S. Dollar Index DXY, een maatstaf voor de dollar ten opzichte van een mandje van zes grote rivalen, daalde woensdag nog eens 0,3 procent en noteert daarmee bijna op zijn laagste niveau sinds oktober. Een zwakkere dollar maakt grondstoffen die in de dollar zijn geprijsd, goedkoper voor kopers die andere valuta gebruiken.
OPEC heeft zijn verwachting voor de vraag naar olie voor 2025 onveranderd gelaten en maakt zich op om de productie vanaf april te verhogen, ondanks bredere zorgen over de vooruitzichten voor economische groei., zo bleek woensdag uit het maandrapport van de organisatie van olie-exporterende landen.
Het in Wenen gevestigde kartel rekent erop dat de vraag naar olie dit jaar zal groeien met 1,45 miljoen vaten per dag en in 2026 met 1,43 miljoen vaten. Dit is conform de vorige editie van het maandrapport.
Het American Petroleum Intitute meldde dinsdag laat dat de voorraden ruwe olie in de VS vorige week zijn gestegen met 4,25 miljoen vaten, terwijl de benzinevoorraden met 4,56 miljoen daalden en destillaten, waaronder diesel en stookolie, met 421.000 stegen.
Uit de meest recente data van het Amerikaanse energieagentschap EIA bleek woensdag dat de voorraden ruwe olie in de VS in de week eindigend op 7 maart zijn gestegen met 1,4 miljoen vaten tot 435,2 miljoen vaten.
De benzinevoorraden daalden met 5,7 miljoen vaten naar 241,1 miljoen vaten, terwijl de voorraden stookolie en diesel daalden met 1,6 miljoen vaten naar 117,6 miljoen vaten. De capaciteitsbenutting van de raffinaderijen steeg van 85,9 procent naar 86,5 procent.
De april-future voor een vat ruwe olie sloot woensdag op de New York Mercantile Exchange 1,43 dollar, ofwel 2,2 procent, hoger op 67,68 dollar.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.