rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Verizon waarschuwt voor felle concurrentie

Verizon waarschuwt voor felle concurrentie
Beeld: Verizon

(ABM FN-Dow Jones) Het aandeel Verizon ging dinsdag onderuit op Wall Street nadat het telecombedrijf waarschuwde voor toenemende concurrentie en een prijzenslag om mobiele telefonie-abonnees.

Het aandeel daalde dinsdagmiddag ruim 6 procent.

Sectorgenoot AT&T verloor 3 procent en rivaal T-Mobile verloor 3,8 procent.

"Het was een uitdagend kwartaal, vanuit het oogpunt van concurrentie-intensiteit", stelde chief risk officer Frank Boulben van Verizon in gesprek met analisten, volgens een transcriptie door Deutsche Bank Media.

Daarmee leek de CEO te verwijzen naar pogingen om nieuwe klanten te winnen of vast te houden, bijvoorbeeld door te stunten met lage prijzen.

Klanten van Verizon bleven lang vasthouden aan hun telefoons, volgens Boulben. Gemiddeld houdt men 41 maanden dezelfde telefoon, alvorens een nieuw mobieltje te kopen.

Daarbij loopt dit jaar van veel meer klanten de looptijd van het abonnement af dan vorig jaar. Daarna stapt niet iedereen meteen over op een nieuw toestel, maar dat gebeurt geleidelijk, zei Boulton. Daarom verwacht Verizon " een trage start in het eerste kwartaal en geleidelijke opbouw in de loop van de rest van het jaar."

"Verizon blijft vertrouwen in zijn financiële verwachtingen voor het jaar en dat het bedrijf per saldo meer mobiele telefonie-abonnees zal toevoegen in 2025 dan in 2024", aldus Verizon.

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Verizon boekt sterkste groei in vijf jaar

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Verizon Communications kopen verkopen