rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

McDonald's blijft het goed doen

NEW YORK (AFN/BLOOMBERG) - McDonald's heeft zijn verkopen vorig kwartaal voor het derde kwartaal op rij zien stijgen. De opbrengsten exclusief die van nieuwe vestigingen stegen met 6,2 procent. Dat meldde de Amerikaanse fastfoodketen vrijdag.

De grootste hamburgerketen ter wereld kampte lang met toegenomen concurrentie van onder meer fastfoodketens met een gezonder imago. Vorig jaar werd een verbeterplan ingezet, gericht op betere service, en dat wierp volgens McDonald's zijn vruchten af. In thuisland de Verenigde Staten nam de vergelijkbare omzet met 5,4 procent toe, onder meer door de aanhoudende populariteit van het nieuwe ontbijtmenu dat de hele dag door wordt aangeboden.

De totale kwartaalomzet daalde wel met 1 procent naar 5,9 miljard dollar, maar dat kwam voornamelijk door negatieve wisselkoerseffecten. Tegen gelijke koersen was sprake van een omzetstijging van 3 procent.

Lees over dit aandeel ook

  1. Resultaten McDonald's onder druk
  2. Omzetdruk voor McDonald's

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
McDonald's Corp kopen verkopen