Global Selection schreef op 24 november 2014 14:25:
[...]
De ironie is dat de wereldindex uit ruim 1600 aandelen bestaat en er vrijwel geen fondsmanager is die deze index kan verslaan. Eigenlijk is de wereldindex een veredeld regiofonds met een sterke nadruk op de VS. Vele fondsmanagers van een wereldwijdbeleggend fonds willen een betere spreiding over de regio's en deze fondsmanagers worden afgerekend op hun goede spreiding. Momenteel is de VS the place to be en de dollar werkt ook in het voordeel voor eurobeleggers.
Fondsen die uitgesproken keuzes maken, presteren ook onder de maat. Het AddValue fonds had een grote positie in Imtech en weg is het rendement.
Een goed gespreid fonds met diverse namen in de portefeuille levert de laatste jaren het hoogste rendement. Een tracker als de Think Global Equity ETF bestaat uit 250 aandelen die elk gelijk gewogen zijn (0,4%).
Mijn portefeuille bestaat nu voor 40% uit trackers, omdat deze beter gespreid zijn dan de fondsen. Eén van de beste fondsen, het Kempen Global High Dividend Fund, scoort de laatste jaren ook (ver) beneden de maat. De verwachtingen van de fondsmanager komen nog niet uit. Zo zijn er meer fondsen die toppers waren in het verleden.