rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Perpetuals, Steepeners Terug naar discussie overzicht

De aanvullende beleggingen van de perpetual- en steepenerbeleggers.

1.248 Posts
Pagina: «« 1 ... 29 30 31 32 33 ... 63 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 18 september 2014 07:33
    Dank je Cosy,
    Het terug te vorderen deel van 10 tot 15% zal bij mij niet zo heel veel meer zijn dan E. 1000,-
    Het gaat dan om het cash dividend op Franse en Duitse aandelen.
    Ik heb standaard aangeven in mijn porto; keuzedividend in aandelen.
    Hierdoor ontvang ik het dividend op Engelse fondsen als BP, HSBC, St. Chartered e.d. altijd netto in aandelen.
    Ook de Spaanse banken BBVA en Santander daardoor tot voor kort netto in aandelen, 5 tot soms bijna 10% op de lagere koers destijds.
    Kom daar bij ING maar eens om......

    Overigens sprak in een paar jaar geleden een ambtenaar van de belastingdienst die mij vertelde dat het terugvorderen helemaal niets voorstelde.
    Hij was daar persoonlijk in Arnhem mee belast, wat voorgedrukte formuliertjes invullen, etc. etc. en het was geregeld.
    Hij was wel 5 minuten aan het woord en ik snapte er daarna nog helemaal niets van.

  2. Kousie 18 september 2014 11:01
    Free1: ik heb ook formulieren gekregen uit Arnhem tbv teruggave van bronbelasting uit België. Ben het proces uiteindelijk niet ingegaan omdat het om weinig euros ging en ik het niet de moeite waard vond.
    En wat Frankrijk betreft, Erik Jansen moest daar weer iemand uit Frankrijk voor inschakelen (die daar natuurlijk ook iets voor moest krijgen) en hebben samen vastgesteld dat dat niet de moeite waard was.
    Zit dus nu uitsluitend in het Duitse proces. Afwachten is hier het devies.
  3. [verwijderd] 18 september 2014 16:43
    Ik laat het maar gewoon zitten.

    Wat mee speelt is dat 2014 weer een goed jaar lijkt te worden.
    Olie, Utilities en Vastgoed gaan prima.
    De banken lijken de opgaande lijn ook weer weer op te pakken.
    En natuurlijk de perps waren weer super ytd.

    Maar hoe nu verder dit jaar ?
    Ik twijfel wat.
  4. forum rang 4 zeurpietje 18 september 2014 17:53
    @ free1
    het is geen schande dat het na een aantal vette jaren het eens wat minder is. we moeten wel voorzichtig zijn dat we, om toch hoge rendementen te halen, steeds grotere risico's gaan nemen.
    ik heb nu ook redelijk veel contanten die maar 1.5% opleveren. de verleiding is heel groot om te gaan beleggen in producten die nog hoog renderen maar waar we de risico's eigenlijk niet goed van kunnen inschatten.
  5. [verwijderd] 18 september 2014 20:45
    Voorzichtig zijn zeker, zeurpietje.
    Maar verwijzend naar een post van sremmal1 blijf ik wel volbelegd.

    "Goeie quote van Howard Marks hierover: Risk control is the best route to loss avoidance. Risk avoidance, on the other hand, is likely to lead to return avoidance as well.
    Mooi artikel hier: awealthofcommonsense.com/risk-control... "

    Wel ga ik verder uit perps en na de AQR (staan wij fors hoger gok ik) deels uit banken.
    En wat meer in buy and hold fondsen in de lijn van AKZO, DSM, Unilever, Ahold, Arcelor e.d.

    Rabo Certificaten en wat Resparc houd ik als enige achtergestelde kapitaalobligaties aan, is de planning.....
  6. [verwijderd] 19 september 2014 14:14
    Ha RDPim, ik heb ook bedrijven als General Electric, Siemens en Dupont op mijn verlanglijstje staan ter vervanging van een stukje Europese banken.
    Voor DuPont ben ik overigens alweer te laat, zag ik eergisteren.
    Misschien vanmiddag een klein snippertje vast naar Siemens of G.E. vanuit wat banken of vanuit de perpen Bawag 7,125% en Aegon 4,26%.
  7. Royal Dutch Pim 19 september 2014 15:03
    @free1
    Ik ben langzaam aan toch maar weer een beetje aan het kopen want het blijft maar stijgen...

    In grote lijnen
    Banken / financials allen voor de LT: Aegon, Delta Lloyd, HSBC, ING en Stan Char.
    Vastgoed alleen ATRS (Wenen), heb te weinig vertrouwen in Corio, NSI of Vastned.
    Olie gas: BCX (dit is een cef) en Gazprom wil dit gaan uitbreiden met bijv: Chevron of Exxon wacht even op een dipje.
    Grondstoffen: SLV en Fission en Fission 3.0 (doen het allen slecht maar dat komt wel een keer goed, kijk ik niet naar om)
    Diverse ETF's: Brazilie, Emerging Markets (world), World en Rusland
    Divers voor de LT: Aalberts, Heineken Holding, SBMO, Unilever, USG
    Perpen / Prefs / Obligaties: CE Credit Management II BV 7,75%, Oevag Finance, Aareal
    En daarnaast nog verschillende BDC's, US prefs, CEF's en mREITs (ga vandaag nog wat MTGE bijkopen)
    Liquide momenteel ongeveer 30% waarvan grootste deel in $.
    Rendement 2014 tot nu toe ongeveer 15% maar daar zit ik al een hele tijd op er verandert niet veel. Maar geeft niet, ik ben heel tevreden.

    Kijk eens naar de portefeuille van deze man die zal jou wel aanspreken denk ik: seekingalpha.com/article/2308415-my-k...
  8. [verwijderd] 19 september 2014 16:17
    @Pim, je post zal ik vanavond eens bestuderen, dank voor de info.
    Heb zonet een klein stukje (10%) van diverse banken verkocht en daarvoor de eerste "echte" bedrijven gekocht, BASF, Siemens en General Electric.
  9. [verwijderd] 20 september 2014 08:23
    Ik heb het artikel gelezen RDPim, maar ik vind het wel een beetje een open deur.
    Ik benader het bijna nog simpeler, de bedrijven waarin ik ga beleggen maken iets waar nu en in de toekomst behoefte aan is.
    En of zo'n bedrijf nu tijdelijk wat minder functioneert maakt mij niet zoveel uit, sterker nog is een koopkans tijdens een dipje.

    Er zijn op de wereld zo langzamerhand meer beleggingsfondsen dan bedrijven waarin je kunt beleggen.
    Ik zal niet snel in een fonds beleggen, zelfs niet in trackers.

    Gewoon "buy en hold" in een 30 tal degelijke bedrijven.
    En via deze bedrijven kun je ook exposure hebben naar specifieke markten, zie HSBC mbt Azië.

    Met jouw rendement van 15% heb je het een fractie beter gedaan dan ik.
    Vanmorgen gekeken en haal net 14% ytd, een beetje afhankelijk van hoe ik het gemiddeld geïnvesteerde vermogen bereken en of ik transactiebelasting en transactiekosten meereken.
    Met wat geluk gaan wij het rendement van 2012 en 2013 evenaren en dat had ik begin 2014 niet verwacht.

    NSI zou ik ook niet durven, maar Vastned is m.i. een veilige belegging.
    Houd ook rekening met een overnamepremie voor bedrijven als Wereldhave, Vastned en EuroCommProp. Als Corio een doelwit is, dan zijn zij dat mogelijk ook.

    Verzekeraars durf ik niet, de lage rente is killing en veel verplichtingen staan uit met een hogere rekenrente, ik vraag mij af of deze extreem lage rente wel te matchen was met lang lopende renteinkomsten (SL/TL).

    Gazprom doe ik met je mee, zit inmiddels voor gelijke delen in BP, RDS en Gazprom.

    Over banken zeg ik maar niets meer, ik zal niet blijven herhalen dat hier nog kansen liggen.

    Ik ben ook heel tevreden, vooral met mijn net geboren 2e kleindochter.
    Al het andere zijn maar getallen op een scherm, toch ?

    Wel een goede site dat seekingalpha, ik heb mijn porto ingevoerd eens kijken of dat werkt met de allerts e.d.
    Thanks.
  10. Saltyrug 21 september 2014 17:13
    quote:

    jrxs4all schreef op 17 september 2014 14:07:

    [...]

    Het verschil is dat je die Nederlandse 15% terugkrijgt van de fiscus. En dat hoeft niet eens te worden verrekend, als je helemaal geen belasting zou hoeven te betalen krijg je het geld netjes teruggestort.

    Van die Franse 30% kun je maximaal 15% verekenen, de andere helft moet je in Frankrijk terughalen of ben je kwijt. Met dividend uit Duitsland heb je trouwens hetzelfde probleem, alleen is het daar wat minder erg.
    Wel vaker lees ik dat door in Frankrijk (bronbelasting=30%) of Zwitserland (35%) in aandelen te beleggen je slechts 15% kunt verrekenen, omdat het lastig is bij de buitenlandse belastingautoriteiten de teveel betaalde belasting terug te krijgen. Je hoeft echter niet naar het buitenland om alles terug te krijgen. In het bijgevoegde artikel kun je lezen hoe het werkt. Het is gedateerd, maar bij mijn aangifte is tot op heden nog steeds geaccepteerd.

    Kort en goed gaat de procedure als volgt. In Zwitserland houden ze 35% bronbelasting op dividenden in. 15% kunnen we vlgs het belastingverdrag terug vorderen. De nog betaalde 20% zou je bij de Zwitsers terug moeten vragen. Dat is lastig. Het artikel stelt dat als je dat niet doet, je de betaalde en niet terug gevorderde 20% in aftrek kunt nemen op de vermogensrendementsbelasting. Hiermee heb je met een omweg alle betaalde bronbelasting terug gekregen.
  11. Royal Dutch Pim 21 september 2014 17:14
    quote:

    free1 schreef op 20 september 2014 08:23:

    Ik ben ook heel tevreden, vooral met mijn net geboren 2e kleindochter.
    Al het andere zijn maar getallen op een scherm, toch ?
    Dat is goed nieuws gefeliciteerd geniet ervan! Mijn oudste dochter (17) ligt al een week op intensive care en blijft daar nog wel even, om gek van te worden. Zoek allerlei afleiding o.a. door hier wat te lezen. Al interesseert me het geld nu nog minder dan voorheen.
  12. Stapelaar 21 september 2014 23:13
    quote:

    Saltyrug schreef op 21 september 2014 17:13:

    [...]

    Het artikel stelt dat als je dat niet doet, je de betaalde en niet terug gevorderde 20% in aftrek kunt nemen op de vermogensrendementsbelasting. Hiermee heb je met een omweg alle betaalde bronbelasting terug gekregen.
    Sorry, maar zo staat het er volgens mij niet in...........
  13. forum rang 4 shaai 22 september 2014 01:41
    ongetwijfeld ook namens de andere forumleden: Sterkte RDP in deze zware tijd
  14. [verwijderd] 22 september 2014 09:27
    RDP,

    Uiteraard heel veel sterkte in deze onzekere tijd. Mijn dochter heeft ook twee maanden op intensive care doorgebracht, dus kan mij goed voorstellen wat je nu meemaakt.
1.248 Posts
Pagina: «« 1 ... 29 30 31 32 33 ... 63 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.101
AB InBev 2 5.529
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.890
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.795
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.772
Aedifica 3 925
Aegon 3.258 322.987
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.300
ageas 5.844 109.897
Agfa-Gevaert 14 2.060
Ahold 3.538 74.343
Air France - KLM 1.025 35.239
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.046
Alfen 16 25.070
Allfunds Group 4 1.511
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 408
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.578
AMG 971 134.069
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.740
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.029
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.789
Arcelor Mittal 2.034 320.875
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.341
Aroundtown SA 1 221
Arrowhead Research 5 9.749
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.559
ASML 1.766 109.393
ASR Nederland 21 4.505
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 522
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.728
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.412