ff_relativeren schreef op 29 augustus 2013 02:07:
@ Geprobeerd,
pak eens dezelfde grafiek uit de posting hierboven (koersverloop Grontmij). En trek eens diezelfde lineaal-lijn langs de laagste koersmomenten. De punten die je op deze manier verbindt, noemen we de bodems ofwel steun-niveau's.
Op dezelfde manier kun je een lineaal leggen langs de toppen in de grafiek. De punten die je op deze manier met elkaar verbindt, noemen we de plafonds, ofwel weerstand-niveau's.
Geprobeerd, zolang de koers van het aandeel niet onder de bodems (steun-niveau's) zakt, is alles oké. We noemen dat ook wel "de trend is intact".
Naar boven toe moet de koers van het aandeel door de plafonds (= weerstand) breken om "de trend" of "trendkanaal" te verlaten (en hogere koersen te kunnen zoeken).
Voilà ! Hiermee heb je een basis-idee van een TA (ofwel Technische Analyse). Natuurlijk komt er veel meer bij kijken, maar dat komt op een later moment wel !
Ik lees graag een berichtje van je, of je deze basis-uitleg helder vindt ...