rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Duitse aandelen Terug naar discussie overzicht

Thyssenkrupp 2025

29 Posts
Pagina: 1 2 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 10 voda 1 februari 2025 14:56
    Thyssenkrupp Faces Turmoil as Two Executives Dismissed Amid Rising Costs

    Synopsis: Thyssenkrupp is experiencing increased internal instability as two executives from its subsidiary Polysius were dismissed at the end of 2024. These dismissals are linked to an unexpected €80 million in additional costs, which were attributed to past projects in the cement plant engineering division.
    Saturday, February 1, 2025

    Voor meer, zie link:

    www.oreaco.com/steel/thyssenkrupp-fac...
  2. forum rang 10 voda 14 februari 2025 07:01
    thyssenkrupp’s Resurgence: Fiscal 2024/2025 Dawns with Ascendant Cash Flow and Strategic Renewal

    Synopsis: thyssenkrupp delivered strong performance in Q1 of FY 2024/2025 despite a challenging market, achieving increased order intake, adjusted EBIT, and free cash flow. While facing lower demand and pricing, the company advanced its structural renewal, focusing on strategic areas such as Steel Europe and Marine Systems. thyssenkrupp raised its forecast for free cash flow before M&A, aiming for a positive full-year figure.
    Friday, February 14, 2025

    Voor meer, zie link:

    www.oreaco.com/steel/thyssenkrupps-re...
  3. forum rang 6 effegenoeg 3 maart 2025 11:12
    quote:

    kassa! schreef op 3 maart 2025 10:55:

    Iedere keer als ik denk, het kan ff niet hoger, weer een jump. Daar is de €8,80 !!
    In een krappe maand tijd van 3,19 naar 8,80€
    Allemaal strakkies een helmpie op geeft nu al het nodige kabaal.
  4. Stef84 3 maart 2025 14:56
    Ik heb het vandaag verkocht omdat ik dacht zal wel weer eerst even zakken alvorens hoger te gaan..
  5. forum rang 6 effegenoeg 3 maart 2025 15:17
    quote:

    Stef84 schreef op 3 maart 2025 14:56:

    Ik heb het vandaag verkocht omdat ik dacht zal wel weer eerst even zakken alvorens hoger te gaan..
    Dat lijkt me een beetje dom!
  6. Willy B. 3 maart 2025 15:23
    www.tijd.be/markten-live/nieuws/algem...

    Eén analistenrapport. Meer was niet nodig om het Duitse conglomeraat ThyssenKrupp om te toveren van jarenlang verketterd staalaandeel tot beloftevol defensieaandeel.

    ‘Zeitenwende’. Zo luidde de kop van het invloedrijkste analistenrapport van de voorbije beursweek, met vette knipoog naar de toespraak die Duits kanselier Olaf Scholz op 27 februari 2022 in de Bondsdag gaf. Rusland was drie dagen eerder Oekraïne binnengevallen en Scholz’ boodschap was dat Duitsland wakker geschoten was en voortaan fors meer aan defensie zou moeten spenderen.

    De Zeitenwende in het rapport slaat op ThyssenKrupp. Beurshuis Bank of America noemde maandag het industrieel conglomeraat met een geschiedenis die verder teruggaat dan die van Duitsland zelf een ‘verborgen defensieaandeel’. Want terwijl beleggers al jaren focussen op de eeuwig krasselende staalafdeling in Rijnstad Duisburg, merkt Bank of America-analist Jason Fairclough op dat de échte waarde in de Baltische Zeehaven Kiel ligt: ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS), producent van duikboten, fregatten en bijbehorende elektronica.

    Fairclough: ‘We denken dat de marinetak bij een beursgang later dit jaar 1,3 tot 1,6 miljard euro waard kan zijn, grosso modo de helft van de huidige beurswaarde van ThyssenKrupp. TKMS is een wereldmarktleider die ongeveer 70 procent van de huidige niet-nucleaire duikbootvloot van de NAVO gebouwd heeft. Hoort TKMS thuis bij ThyssenKrupp? Waarschijnlijk niet, temeer daar een aantal beleggers vanwege ethische reden niet in defensie mag beleggen.’

    ThyssenKrupp Marine Systems is een wereldmarktleider die ongeveer 70 procent van de huidige niet-nucleaire duikbootvloot van de NAVO gebouwd heeft.
    Een geplande verkoop van TKMS aan de private-equityreus Carlyle lijkt sinds vorig najaar van de baan, mede omdat de Duitse overheid talmde met de nodige goedkeuringen. Daarom is een aparte beursnotering in Frankfurt nu bij het management de favoriete optie. Een optie die luidens Bank of America flink wat waarde naar boven kan pompen. Want terwijl beleggers staalactiva gezien de grillen van de conjunctuur en de geopolitiek slechts 3 tot 6 keer de jaarlijkse bedrijfswinst waard achten, is dat bij defensie - net dankzij diezelfde geopolitieke grillen - 10 tot 14 keer.

    Trouwe lezers van deze kolommen weten dat we bij conglomeraten groot fan zijn van ‘som-van-de-delenanalyses’. Daarbij probeert de analist elk van de afdelingen afzonderlijk op zijn merites te beoordelen, om te zien in welke mate beleggers de waarde van de groep correct inschatten. Bij ThyssenKrupp kwam Fairclough door de redelijk offensieve waardering voor de defensietak TKMS uit op een optelsom van een stevige 8 euro per aandeel (zie tabel). Resultaat: het aandeel spurtte maandag 20 procent hoger.

    Beleggers speuren markt af naar verborgen defensieparels
    Daarbij de belangrijke kanttekening dat die optelsomanalyses absoluut géén exacte wetenschap zijn. Zeker niet bij een bedrijf als ThyssenKrupp, dat nog een schim is van het ooit glorierijke verleden. Net als bij Agfa-Gevaert vertaalt die discrepantie tussen roemrijk verleden en krasselend heden zich in een groot zwart gat in de rekeningen: de pensioenlast. Luidens pagina 232 van het jongste jaarverslag stonden per 30 september tegenover 2,9 miljard pensioenactiva 7,6 miljard toekomstige verplichtingen. Afhankelijk van de rekenrente om die toekomst naar nu te vertalen kun je wat goochelen met de omvang van de put, maar de slotsom is zoals bij ons Belgische pay as you go-stelsel: fraai ziet het er in geen enkel scenario uit.

    Maar een kniesoor die daarop let en kniesoren waren maandag niet welkom. Want: het rapport was perfect getimed. Europa werd tijdens de Veiligheidsconferentie in München afgelopen weekend een illusie armer: drie jaar ver in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland ziet het er steeds meer naar uit dat Europa het zonder de Amerikaanse veiligheidsparaplu zal moeten stellen.

    En intussen weet elke belegger dat hij met een ander Duits conglomeraat, de bouwer van Leopard-tanks Rheinmetall, kan inspelen op het oorlogsdividend in de vorm van structurele hogere Europese defensie-uitgaven. Rheinmetall noteert aan dik 900 euro, het negenvoud van de ongeveer 100 euro waarrond het conglomeraat uit Düsseldorf tot en met 23 februari 2022 jarenlang dobberde. Tegen ongeveer 50 keer de nettowinst over 2024 zit er aardig wat toekomstige orderstroom in de koers verrekend.

    Het mag dus niet verbazen dat beleggers op zoek naar minder druk bewandelde paden op eender welke verborgen defensieparel die zich aandient springen. ThyssenKrupp dus. Maar ook Iveco, met een plus van 68 procent tot nog toe in 2025 het best presterende aandeel - nog vóór Rheinmetall (+50%) - in de brede Europese aandelenkorf Stoxx600. De vrachtwagenbouwer blijkt namelijk vanuit een vroegere Lancia-fabriek in het Zuid-Tiroolse Bolzano ook producent van pantserwagens en onbemande robotvoertuigen voor op het slagveld en denkt er ook al aan Iveco Defense Vehicles (IDV) apart naar de beurs te brengen.

    F-35
    Dat het management van ThyssenKrupp en Iveco dollartekens in de ogen krijgen is logisch. Tot voor kort kon je met label ‘defensief’ nauwelijks buitenkomen. Beleggers met wat kilometers op de teller herinneren zich hoe Barco jaren achtervolgd werd door vredesactivisten. De beeldvormingsgroep verkocht tien jaar geleden zijn defensietak aan het Amerikaanse Esterline. Vier jaar later ging Esterline op in het conglomeraat TransDigm, dat op zijn beurt in 2021 de de militaire controleapparatuur als ScioTeq verkocht aan de private-equitygroep OpenGate Capital. ScioTeq is nog altijd buur van Barco in het Kortrijkse Kennedypark. Barco had de jongste paar jaar een gevuld defensieorderboek goed kunnen gebruiken, gezien de krimpende bovenste lijn.
    Sequenso heeft nog altijd zijn defensietak, al is die onder de op duurzaamheid gefocuste CEO Ilham Kadri iets meer sotto voce dan onder voorganger Jean-Pierre Clamadieu. De Fransman ging er als CEO van wat toen nog Solvay was prat op dat er in elk F-35-gevechtsvliegtuig ‘voor meer dan 1 miljoen dollar Solvay zit’. In het jaarverslag over 2023 van de speciaalchemie- en composietproducent staat te lezen dat er ‘50 Syensqo-producten’ in een F-35 zitten.
  7. forum rang 6 kassa! 3 maart 2025 17:01
    quote:

    Stef84 schreef op 3 maart 2025 14:56:

    Ik heb het vandaag verkocht omdat ik dacht zal wel weer eerst even zakken alvorens hoger te gaan..
    Zo''n dag gaat echt wel komen ... Ik ben uitgestapt vandaag. Er komen altijd weer nieuwe kansen, is het niet in TKA dan wel een ander bedrijf.
  8. forum rang 6 kassa! 5 maart 2025 09:49
    Gisteren zag het er nog somber uit voor mijn laatste aankoop. Maar gisterenavond zag ik Mittal en TKA al oplopen. Vandaag ging het nog ff verder en TKA verkocht. Ik word nu wel een stuk voorzichtiger. Dus vandaag geen verdere acties.
  9. jogoopyl 7 maart 2025 09:57
    ik begin keuzestress te krijgen ...
    staat op +36,74% ... verkopen, bijhouden ... helft verkopen ...

    mijn indruk is dat de defensie-aandelen aardig opgepompt zijn momenteel en bij een deal in Oekraïne ze wel es fors kunnen gaan dalen (tijdelijk) ...

    spreek vanuit buikgevoel nu ...
29 Posts
Pagina: 1 2 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.098
AB InBev 2 5.525
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.874
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.776
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.766
Aedifica 3 924
Aegon 3.258 322.974
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.298
ageas 5.844 109.897
Agfa-Gevaert 14 2.052
Ahold 3.538 74.343
Air France - KLM 1.025 35.224
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.046
Alfen 16 25.031
Allfunds Group 4 1.511
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.527
AMG 971 134.025
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.738
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.027
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.787
Arcelor Mittal 2.034 320.856
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.335
Aroundtown SA 1 220
Arrowhead Research 5 9.749
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.527
ASML 1.766 108.996
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 521
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.704
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.412