peter1960 schreef op 26 februari 2025 17:48:
[quote alias=Tordan id=15631044 date=202502261350]
[...]
Vrijdag.
Ook nog even dit:
"Ook lanceert het bedrijf een fors aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro. Het eerste deel ervan, 250 miljoen euro, zal dit jaar aangewend worden.
Op een market cap van 8,5 miljard euro lijkt dat niet zoveel (3%) maar als we ervan uitgaan dat de grootaandeelhouder Acorn (JAB) niet meedoet met de inkoop, dan ziet het er opeens heel anders uit.
De free float, de vrij verhandelbare aandelen, is 32% en dat betekent dat dit aandeleninkoopprogramma alleen al voor dit jaar 9% van de free float behelst.
Je zou ook kunnen stellen: er zijn nog 156 miljoen vrije aandelen in omloop. De tegenwaarde ervan is momenteel 156 x 18 = 2,8 miljard euro.
Daarvan gaat JDE er dus voor 1 miljard euro van inkopen, zijnde 36% van het geheel!
Het bedrijf zelf zegt niet te weten of JAB wel of niet meedoet met het aandeleninkoopprogramma, dat zou eventueel pas bekend kunnen worden bij de officiele lancering van het inkoopprogramma."
[/quote
Lijkt me als het bedrijf eigen aandelen koopt dit dan zelf doet en niet de aandeelhouder