rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Scandinavische (Noorse, Zweedse, Deense, Finse) aandelen Terug naar discussie overzicht

Hoegh Autoliners ASA (HAUTO)

356 Posts
Pagina: «« 1 ... 13 14 15 16 17 18 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 6 Altijd prijs 16 februari 2025 17:23
    quote:

    Thorgall schreef op 16 februari 2025 08:35:

    [...]Plug Power is een aandeel om ver weg van te blijven. Precies om de reden die je zelf aangeeft. Er valt niets aan te verdienen. Ik kijk immer naar de winstgevendheid van een bedrijf.

    Fijn voor je dat je toch nog een positieve week achter de rug hebt. Heineken is dan ook fors gestegen. Mocht ook wel een keertje.

    De enige bierbrouwer dit ik heb is Carlsberg. Zij verdienen per euro het meest. Anheuser is een beetje de eeuwige belofte. Misschien komt ie nog een keer uit:-)
    Mijn overwegingen met Ab Inbev waren heel simpel: hoe meer soorten bier in de vrachtwagen, hoe goedkoper de logistiek. En hoe groter het bedrijf, hoe groter de pricing power richting tussenhandel. Eerder 100 miljard schuld (overname Sab Miller lang lang geleden) die wegsmelt in de Mexicaanse zon vanwege inflatie. Uiteindelijk komt het goed (vanaf nu) met Ab Inbev. Of misschien niet, want bier is niet gezond zegt men en alcoholvrij redt het niet. Maar het aandeel staat zo laag dat je er geen kater van krijgt. Kijken of ook de cijfers van Ab Inbev goed zijn, over een maand ofzo..
  2. forum rang 6 Altijd prijs 19 februari 2025 22:26
    Nog even wat tekst van het Noorse forum:
    -----------------------------------------------------
    Analisten en journalisten zijn vreemde wezens.
    Het bedrijf boekte in het vierde kwartaal een jaarlijks resultaat van ruim 30%. 30%!
    En er werd SLECHTS 20% aan dividend uitgekeerd. TELEURSTELLENDE dividenden, zo staat het in de online krantenkoppen. Teleurstellend? Minder dan verwacht, dat klopt, want de verwachtingen waren torenhoog.
    Maar 20% teleurstellend? Hoeveel bedrijven op de Oslo Stock Exchange leveren vergelijkbare prestaties?
    NAV van 138.- K/W iets meer dan 3
    Maar Tomra met een K/W van 32 of Tesla met een K/W van 122 is op de een of andere manier oké?

    Høegh en WAWI zijn fantastische bedrijven met ongelofelijke winstcijfers en solide positie voor de komende 2-4 jaar.
    Grote orderportefeuille, dat wel, maar tegen de tijd dat alle nieuwbouwschepen te water zijn gelaten, heeft u uw gehele investering in dividenden ontvangen.

    Wij zijn er echter nog steeds van overtuigd dat er aanzienlijke dividenden (~NOK80/aandeel eind 2027) zullen worden uitgekeerd, mede dankzij de verkoop van een schip (Höegh New York) in het eerste kwartaal op korte termijn, wat naar onze mening het neerwaartse risico beperkt.

    80.- aan dividenden over de komende 2 jaar zal goed zijn. Koers 95.-
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    DNB Markets heeft een houdadvies met een koersdoel van NOK 104

    SEB heeft een houdadvies met een koersdoel van NOK 92

    Nordea Markets heeft een koopadvies met een koersdoel van NOK 130

    Pareto Securities heeft een houdadvies met een koersdoel van NOK 100

    ABG Sundal Collier heeft een koopadvies met een koersdoel van NOK 140
  3. forum rang 6 Altijd prijs 19 februari 2025 22:29
    En nog een paar...
    ------------------------------------------------------
    In het interview dat de CEO vorige week had op Børsmorgen, zei hij dat het dividend over het vierde kwartaal sterk werd beïnvloed door de kapitaalbehoefte om te betalen voor de nieuwe schepen die eraan komen (3 werden geleverd in het vierde kwartaal) en dat er nog maar 11-12 miljoen USD over is om te betalen tot 2027. Het lijkt er dus op dat dit toekomstige dividenden niet in dezelfde mate zal beïnvloeden.

    Høegh betaalde in het vierde kwartaal $ 230 miljoen aan kapitaaluitgaven voor nieuwbouw, wat overeenkomt met 13,58 kronen per aandeel. Ze zijn er nu klaar mee.

    Dit betekent dat als ze deze termijn niet hadden betaald, het dividend dit kwartaal nu NOK 18,80 per aandeel zou bedragen. Dan was de koers waarschijnlijk naar 120 gegaan. Dat laat zien hoe kortzichtig de markt is.

    Het geld wordt niet verloren, maar geïnvesteerd in moderne nieuwe apparatuur, die tegen gunstige prijzen wordt besteld. Conclusie, ik verhoog mijn aandelenbelang

    -----------------------------------------------------------

    Høegh betaalde in het vierde kwartaal $ 230 miljoen aan kapitaaluitgaven voor nieuwbouw, wat overeenkomt met 13,58 kronen per aandeel. Ze zijn er nu klaar mee.
    Dit betekent dat als ze deze termijn niet hadden betaald, het dividend dit kwartaal nu NOK 18,80 per aandeel zou bedragen. De logica hiervan is moeilijk te begrijpen, aangezien de winst van NTO in het vierde kwartaal 138 EPS 0,72 bedroeg. Zoals jij het zegt, het is een dividend op geleend geld.
  4. forum rang 6 Altijd prijs 19 februari 2025 22:30
    En nog een; kennelijk is half Noorwegen ontzet over de prijsafbraak van het aandeel. Misschien koop ik morgen ook maar flink bij.
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Het aandeel is nog steeds goedkoop.
    7% dividend voor Q2, geannualiseerd is het 24%.
    Volgend kwartaal zal een hoger dividend opleveren, vanwege de kapitaalwinst op de verkoop van schepen.
    De prijs van het bedrijf ligt ruim onder de NAV, die 140 bedraagt.
    Het aandeel schepen met een contract van 3-5 jaar is nu 75%, dus er is weinig risico over die tijdshorizon.
  5. forum rang 6 Altijd prijs 20 februari 2025 14:31
    En toch blijf deze doorgaande daling vreemd vinden. Enger zegt zelf dat ook na de tewaterlating van de nieuwe Aurora's de krapte op de belangrijkste lanes onveminderd hoog blijft en dat als de Rode zee weer bevaarbaar wordt dit positieve invloed zal hebben. En als de capaciteit van de RoRo fleet toeneemt dat dan andere vervoerders het nakijken hebben omdat RoRo schepen goedkoper zijn.
    De nieuwsberichten over EV's en andere hebbedingen uit China verkopen als een dolle, dus ook daar zie ik geen rem. Ja, toch wel: de aangeboden vervoerscapaciteit is de rem!
    Dus ik heb mijn aandelen niet verkocht, ga dat ook niet doen en wacht tot mijn aandelen met dividend terug zijn betaald.
    Sterker; ik verwacht dat de gemiddelde belegger weer terugkomt na de dividenddatum. Het is nu eenmaal goedkoper om voor divi-datum te verkopen doordat de belasting wordt gemist. Omdat ik die toch wel terughaal maakt dat mij niet zoveel uit; het is wat werk maar het spaart lekker door. Ik ben te bang om de boot te missen, dat is het!
    En anders wacht ik nog wel even; Hoegh heeft geld opzij gezet voor de nieuwe schepen, en die zijn nu betaald, zoals een respondent aangaf op het Noorse forum. Lekker doordobberen.
  6. forum rang 6 Altijd prijs 21 februari 2025 18:07
    Gefeliciteerd iedereen met aandelen Hoegh: u heeft wel 40NOK moeten wachten de laatste 2 maanden, maar dan is nu de 5NOK dividend van U! Kijken wat de koersreactie maandag is. Ik ben pessimistisch, maar met de beurs weet je het echt nooit.
  7. forum rang 6 de schaatser 21 februari 2025 19:48
    quote:

    Altijd prijs schreef op 21 februari 2025 18:07:

    Gefeliciteerd iedereen met aandelen Hoegh: u heeft wel 40NOK moeten wachten de laatste 2 maanden, maar dan is nu de 5NOK dividend van U! Kijken wat de koersreactie maandag is. Ik ben pessimistisch, maar met de beurs weet je het echt nooit.
    Altijd ik blijf je volgen. En begrijp dat je er cynische onder wordt.
    Succes, de bodem moet nu wel bereikt zijn. Ik snap het echt niet.
    Alles ziet er goed uit, en de koers is wederom gedaald.
  8. forum rang 6 Altijd prijs 21 februari 2025 23:24
    quote:

    de schaatser schreef op 21 februari 2025 19:48:

    [...]

    Altijd ik blijf je volgen. En begrijp dat je er cynische onder wordt.
    Succes, de bodem moet nu wel bereikt zijn. Ik snap het echt niet.
    Alles ziet er goed uit, en de koers is wederom gedaald.
    Stiekem heb ik ook TWK gekocht Schaatser en heb ik FDG ook nog steeds voor de helft. Zo bezien volg ik je ook. PS: Vindt je Xiaomi niet wat? Naast smartphones maken ze ook auto's - nee, supercars - en hebben al 130.000 auto's verkocht met een wachtlijst van een half jaar nu. Te koop voor 25K in China. De Porsche legt het af tegen dit monster. Ik zet er mijn kaarten op. Tegen deze ontwikkelsnelheid is niets bestand.

    Daarnaast houd ik van Hoegh. Want logischerwijze moet die koers weer omhoog. Omdat aan het gesleep met auto's geen eind gaat komen, bewijzen BYD, Xiaomi etc iedere dag.

    Fijn weekend allemaal. Maandag smullen van mijn 5 NOK!
  9. forum rang 6 Fox WIld 22 februari 2025 23:25
    Dit is vorig jaar misschien al eens eerder geplaatst maar ik zag dat het vandaag nog weer op het Noorse forum aangehaald was (verklaring Grimaldi na verdubbeling belang in Hoegh). Er zijn diverse mensen op het forum bang dat Grimaldi binnenkort een bod van ongeveer NOK 150 zal doen en dat ze hun dividend melkkoetje gaan kwijtraken...

    His own assessment is that the capitalisation of the Norwegian car carrier as a multiple of earnings is out of kilter with reality.

    “Just to explain, this company is making $700m of cash flow and profit. And it’s worth only $2.2bn,” said Grimaldi.

    “As far as I’m concerned, this is a mystery. Why is this [the value] so low?”

    That philosophy explains why Grimaldi doubled his stake in the company from 5.1% in April.

    Grimaldi praised Hoegh’s investment in its fleet, its long-term contracts and top management led by CEO Andreas Enger.

    Enger has done “a fantastic job by looking outside the box” on decarbonisation, while the Hoegh family, who control 41% of the company, are “a very serious and capable family”, he added.

    To cap it all, the Oslo-listed company paid very high dividend payments that were “absolutely unique”,

    “I am a shareholder and I think that this company is probably one of the best investments you can do today.”
    “It is still a very, very good opportunity to buy,” Grimaldi said.

    If the company was in any other sector — luxury goods or logistics — the value of the company as a multiple of earnings would be much higher.

    “Only because it’s shipping, it’s only three times. But this is a business long-term, it’s not a cyclical business.

    “I think this company, like mine and others, we have long-term contracts with manufacturers.

    “And I think that they are doing all the right things to have a better and better fleet.

    “So I think I made a very good investment and I’m looking forward to seeing the result in the future.”

    “So really, I am making the investment because I think that I am making a very good investment,”
  10. forum rang 6 Fox WIld 22 februari 2025 23:29
    Ik heb nog steeds vertrouwen in deze investment case en heb daarom donderdag en vrijdag aan het eind van de middag nog 2x bijgekocht waardoor mijn gak nu rond NOK 96 ligt. Ik ga maandag ook lekker van het dividend genieten en kijken hoe de koers zich volgende week gaat herstellen (hoop ik)...
  11. forum rang 6 de schaatser 23 februari 2025 17:50
    quote:

    Altijd prijs schreef op 21 februari 2025 23:24:

    [...]

    Stiekem heb ik ook TWK gekocht Schaatser en heb ik FDG ook nog steeds voor de helft. Zo bezien volg ik je ook. PS: Vindt je Xiaomi niet wat? Naast smartphones maken ze ook auto's - nee, supercars - en hebben al 130.000 auto's verkocht met een wachtlijst van een half jaar nu. Te koop voor 25K in China. De Porsche legt het af tegen dit monster. Ik zet er mijn kaarten op. Tegen deze ontwikkelsnelheid is niets bestand.

    Daarnaast houd ik van Hoegh. Want logischerwijze moet die koers weer omhoog. Omdat aan het gesleep met auto's geen eind gaat komen, bewijzen BYD, Xiaomi etc iedere dag.

    Fijn weekend allemaal. Maandag smullen van mijn 5 NOK!
    Dank voor je tip. Ik ben een beetje terughoudend en wil wat contanten verzamelen.
    Het is een malle wereld, met bewindvoerders waar menig psychiater van droomt om hem op zijn bank te krijgen.
    Ik zit een beetje in air Franche, DSM, Heineken , SBM Offshore, TKH en Philips.
    Ik ga 2 maanden naar Spanje, eens kijken , hoe ze daar het water koken.
    Even proberen die waas die over de wereld drijft, te vergeten. Maar de computer gaat mee, wat een heerlijk ding is dat, op termijn ruil ik hem in voor mijn vrouw.
  12. forum rang 6 Altijd prijs 23 februari 2025 20:53
    As we speak zit ik alweer een tijd in Italie, maar werk gewoon online voor NL. Hier kookt het water ook. Italie ie helaas niet ver genoeg om afstand te nemen van alle rariteiten in de wereld, waarvan we er nu wel erg veel bij elkaar verzameld hebben. Mijn hemel, wat moet je veel filteren om nog een normaal leven te leiden.
    Wat heb je veel NL-bedrijven overigens. De TKH en Phi heb ik ook, verder Duits vastgoed (2 jaar geleden een zwaar geshorte branche, sindsdien 150% winst, maar had meer kunnen zijn, want alweer gezakt, en ik ga voor 400%), en verder Hoegh en soms Natural gas x 3. Veel op verdiend in korte tijd, maar je moet wel ijzeren longen hebben om tegen de grafiek bestand te zijn. Kijken wat alles volgende week gaat doen.
  13. forum rang 6 Fox WIld 25 februari 2025 01:11
    Geen idee, maar ik zie dat het vrijdagavond al bekend gemaakt was en het had vandaag geen negatief effect op de koers.

    Ik zag nog wel dat Marshall Wace sinds 14 februari nog weer 2x hun shortpositie vergroot hebben tot nu 1,00% waardoor de totale short nu 2,47% is. Marshall Wace lijkt heel vaak goed te zitten dus is een vervelende partij om tegen te hebben.
    Ze waren tot aan 30 januari trouwens bezig om af te bouwen (toen 0,57%) maar hebben daarna in 3 weken hun positie snel bijna verdubbeld. Wat is daarvan de reden? Dat er nu weer door het Suez kanaal gevaren kan worden wat misschien lijdt tot lagere tarieven?

    ssr.finanstilsynet.no/Home/Details/NO...
  14. forum rang 6 Fox WIld 25 februari 2025 10:03
    www.finansavisen.no/tdn/2025/02/25/06...

    Fearnley Securities downgrade de hele sector waarbij het koersdoel voor Hoegh op NOK 65 gezet is. Doordat de autoverkopen nog niet hersteld zijn verwachten ze overcapaciteit waardoor er mogelijk opnieuw onderhandeld moet worden over de contracten met lagere tarieven tot gevolg.

    Wat wel vreemd is dat volgens hun het koersdoel van NOK 65 een k/w van 5 voor 2026 zou betekenen. Dat betekent dat zij volgend jaar de winst dus minimaal zien halveren...
  15. forum rang 6 Altijd prijs 25 februari 2025 12:03
    quote:

    Fox WIld schreef op 25 februari 2025 10:03:

    www.finansavisen.no/tdn/2025/02/25/06...

    Fearnley Securities downgrade de hele sector waarbij het koersdoel voor Hoegh op NOK 65 gezet is. Doordat de autoverkopen nog niet hersteld zijn verwachten ze overcapaciteit waardoor er mogelijk opnieuw onderhandeld moet worden over de contracten met lagere tarieven tot gevolg.

    Wat wel vreemd is dat volgens hun het koersdoel van NOK 65 een k/w van 5 voor 2026 zou betekenen. Dat betekent dat zij volgend jaar de winst dus minimaal zien halveren...
    ik denk dus dat MW kennis heeft van al die heffingsproblematiek en daar een verdienmodel van hebben gemaakt. Handig, als shorter zou ik dat ook doen. En ze weten alles een maand eerder dan wij...

    Maar stel je voor: tot 1,5 miljoen servicekosten per keer dat een Chinees geproduceerd schip een haven aandoet; dat is toch de dood voor de helft van alle diepzee vrachtschepen? Wie gaat dan die transporten voor z'n rekening nemen:

    Volgens de meest recente gegevens heeft China zijn dominante positie in de wereldwijde scheepsbouw verder versterkt. In 2024 produceerde China meer dan de helft van alle nieuwe scheepstonnage wereldwijd:
    Voor specifieke scheepstypen in 2024 domineerde China met 90% van de containershiporders en 81% van de bulkcarrierorders.
  16. forum rang 6 Altijd prijs 25 februari 2025 12:10
    quote:

    Fox WIld schreef op 25 februari 2025 10:03:

    www.finansavisen.no/tdn/2025/02/25/06...

    Fearnley Securities downgrade de hele sector waarbij het koersdoel voor Hoegh op NOK 65 gezet is. Doordat de autoverkopen nog niet hersteld zijn verwachten ze overcapaciteit waardoor er mogelijk opnieuw onderhandeld moet worden over de contracten met lagere tarieven tot gevolg.

    Wat wel vreemd is dat volgens hun het koersdoel van NOK 65 een k/w van 5 voor 2026 zou betekenen. Dat betekent dat zij volgend jaar de winst dus minimaal zien halveren...
    Mjah, de grootste daling hebben we dus al gehad. En als we dit jaar nog doorgaan met dividenden valt het allemaal wel mee. Vergeet ook niet dat MW ook net zo makkelijk weer posities sluit.
    Daarnaast: het wagenpark in Europa wordt steeds ouder en eeuwig uitstellen gaat niet. Overtollige capaciteit kan worden opgevuld met 2e hands auto's en windmolenbladen en Caterpillar shovels of grasmaaiers van Fendt.
    Stopt de wereldhandel dit jaar? That's the question. Trump heeft wel shocking ideeën moet ik zeggen. Totaal isoleren dan maar....
  17. forum rang 6 Altijd prijs 25 februari 2025 12:14
    Ik heb zelfs het idee dat Enger al wist van die komende sancties. Hij keek me net wat te angstig uit de ogen tijdens de laatste call. Kon er niet de vinger opleggen, en hij gaf aan dat de belangrijkste lanes komend jaar nog capaciteit te kort komen.
356 Posts
Pagina: «« 1 ... 13 14 15 16 17 18 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.070
AB InBev 2 5.521
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.735
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 266
Accsys Technologies 23 10.751
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 191
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.754
Aedifica 3 916
Aegon 3.258 322.876
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.894
Agfa-Gevaert 14 2.051
Ahold 3.538 74.340
Air France - KLM 1.025 35.061
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.042
Alfen 16 24.919
Allfunds Group 4 1.477
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.822
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.352
AMG 971 133.682
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.697
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.015
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 383
Arcadis 252 8.785
Arcelor Mittal 2.034 320.755
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.326
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.745
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.244
ASML 1.766 107.994
ASR Nederland 21 4.501
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 507
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.684
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.403