rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Uitstappen? Is het echt never sell Shell? -- Vervolg

25.076 Posts
Pagina: «« 1 ... 1243 1244 1245 1246 1247 ... 1254 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Dividend-Shell 14 februari 2025 06:51
    quote:

    CLAIMEMISSIE schreef op 13 februari 2025 15:45:

    [...]
    Maar als de koers stijgt naar 33eur heb je er niets aan zonder de aandelen
    Klopt, maar de tijdspanne is maar 1 week, en de kans op een vrij hoge koers boven 32 is klein over een week, zeker nu "vrede" in Ukraine mogelijk kan zijn. Daarnaast, omdat ik nu de cash heb van de verkoop, kan ik elke week puts schrijven (weekly RD opties), dus je blijft er geld mee verdienen.

    Anyway, het was slechts een voorbeeld hoe je toch kan spelen met opties premies indien je dividend misloopt door assignment en toch er geld mee verdient. Blijft een wonderbaarlijk spelletje, die optiemarkt.
  2. forum rang 6 Pandjesbaas 14 februari 2025 14:29
    quote:

    SMTM!!! schreef op 14 februari 2025 10:00:

    De dividend toewijzing staat bij Saxo nog altijd ... dus niet weggehaald.
    Waar zie je dat überhaupt bij Saxo? Ik gebruik Saxo Investor, maar kan het nooit vinden.
  3. forum rang 5 ASK 14 februari 2025 16:50
    Rechts tikken op je Profiel
    Dan op Corporate Actions
    Daar zie je als 3e onder je uitkeringen of je het in cash of in aandelen wilt herinvesteren
    Ik denk dat het ziet bij je cash uitkeringen
  4. SMTM!!! 14 februari 2025 16:58
    quote:

    Pandjesbaas schreef op 14 februari 2025 14:29:

    [...]

    Waar zie je dat überhaupt bij Saxo? Ik gebruik Saxo Investor, maar kan het nooit vinden.
    Portefuille -> Corporate actions
  5. forum rang 7 Wilbar 14 februari 2025 18:19
    quote:

    SMTM!!! schreef op 14 februari 2025 17:01:

    ben maar weer helemaal cash .... hoogte vrees :-)

    hoop op een daling
    ik niet. Hieruit blijkt dat iedereen anders belegt.
  6. forum rang 7 Wilbar 14 februari 2025 18:23
    quote:

    Money Never Sleeps schreef op 13 februari 2025 11:18:

    Morgen vaststelling slotdividend. Misschien zit ik niet helemaal in de wedstrijd v.w.b. Shell (kleine positie) maar waarom vandaag ex-dividend als het slotdividend nog niet bepaald is? Zie het ook wel , maar vroeg het mij gewoon af.
    Shell kent geen slotdividend maar gewoon een kwartaal uitkering waarvan de hoogte 1xper jaar wordt vastgesteld. Het staat bij mij inmiddels in de porto(dedividendbewijzen) a € 0,34 per stuk.
    Op 10 maart wordt de omwissel verhouding van £ naar. € vastgesteld. Zoals u weet wordt het dividend in Engels ponden aangekondigd.
  7. forum rang 4 Ernie1966 zonder Bert 14 februari 2025 19:58
    Valt op dat de Euro ten opzichte van de Dollar weer sterker wordt. Amerikanen komen er achter dat ze de heffingen uiteindelijk zelf gaan betalen. = inflatie= zwakke dollar = olie en gas die wij in goedkope dollars afrekenen.
  8. forum rang 9 Ron-tron system 15 februari 2025 08:19
    Hier ligt de handel even stil door ex-dividend af te wachten,
    De koers noteerde gisteren zelfs hoger op de ADR met het dividend eraf maar viel later gelukkig 1usd terug iets onder het dividend,
    Nu de olieprijs waarschijnlijk lager gaat noteren range 63-70usd als mijn verwachting wordt de ADR range om in te handelen 63-67usd.
    De usd koers verzwakt iets wat de ADR koers wel hoger kan zetten dus daar wat moeilijker om de range juist te zetten.
  9. Olieputje 15 februari 2025 16:20
    quote:

    Ron-tron system schreef op 15 februari 2025 08:19:

    Hier ligt de handel even stil door ex-dividend af te wachten,
    De koers noteerde gisteren zelfs hoger op de ADR met het dividend eraf maar viel later gelukkig 1usd terug iets onder het dividend,
    Nu de olieprijs waarschijnlijk lager gaat noteren range 63-70usd als mijn verwachting wordt de ADR range om in te handelen 63-67usd.
    De usd koers verzwakt iets wat de ADR koers wel hoger kan zetten dus daar wat moeilijker om de range juist te zetten.
    Ik heb geen ervaring met ADR. Betaal je dividend belasting van US? of is het vrijgesteld van belasting zoals Shell van AEX?
  10. forum rang 9 Ron-tron system 15 februari 2025 16:36
    quote:

    Olieputje schreef op 15 februari 2025 16:20:

    [...]

    Ik heb geen ervaring met ADR. Betaal je dividend belasting van US? of is het vrijgesteld van belasting zoals Shell van AEX?
    Is ook vrijgesteld en de kosten op aankoop en verkoop zijn duidelijk lager.
  11. Olieputje 16 februari 2025 17:10
    quote:

    Ron-tron system schreef op 15 februari 2025 16:36:

    [...]
    Is ook vrijgesteld en de kosten op aankoop en verkoop zijn duidelijk lager.
    Bedankt voor je bevestiging. Ik nijg ook ernaar om in ADR opties te traden ipv AEX versie. Na mijn eerste check lijkt het erop dat de premie ietje lager is dan die van AEX. Is dit ook jouw ervaring? Hoe dek je de wisselkoers schommeling? Ik schreef afgelopen maanden tussen 28 en 30. Als ik dit omzet, is het tussen 57 en 61 ADR?
  12. Ben Benashi 17 februari 2025 10:25
    hmmmm ik heb het vandaag weer eens fout!!!!!

    USA is dicht vandaag
    dus verwachtte een daling bij Shell tov. slot USA

    gokje van put 32 gaat waarschijnlijk mis
  13. forum rang 6 Candelll 17 februari 2025 11:20
    10:56
    Oekraïne valt oliepijpleiding in Rusland aan

    Oekraïne heeft een droneaanval uitgevoerd op een oliepijpleiding in het zuiden van Rusland. Dat meldt de uitbater maandag.

    Het gaat om een leiding tussen de Kaspische Zee en de Zwarte Zee. Volgens de uitbater, het Caspian Pipeline Consortium, werd de aanval uitgevoerd door zeven drones. Doelwit was een pompstation nabij de Russische stad Stavropol.

    Door de aanval is het pompstation buiten werking gesteld, zo klinkt het. Er vloeit daardoor minder olie door de leiding, aldus de uitbater. Er vielen geen gewonden bij de aanval.

    Via de pijpleiding vloeit olie vanuit Kazachstan via Rusland naar de Zwarte Zee en vervolgens naar Europa.

    www.hln.be/buitenland/oekraine-valt-o...
  14. forum rang 9 Ron-tron system 17 februari 2025 14:50
    quote:

    Olieputje schreef op 16 februari 2025 17:10:

    [...]

    Bedankt voor je bevestiging. Ik nijg ook ernaar om in ADR opties te traden ipv AEX versie. Na mijn eerste check lijkt het erop dat de premie ietje lager is dan die van AEX. Is dit ook jouw ervaring? Hoe dek je de wisselkoers schommeling? Ik schreef afgelopen maanden tussen 28 en 30. Als ik dit omzet, is het tussen 57 en 61 ADR?
    Normaal liggen de premies op de ADR lichtjes hoger vanwege de hogere leenkosten op usd voor de kopers van opties.
    Ik heb gewoon een usd rekening waarmee ik handel.
    Vandaag was een mooie dag geweest om wat geschreven puts op de ADR terug te kopen maar deze is dicht.
    Ik heb uitzonderlijk dan maar puts gekocht voor februari op 32eur voor 10cent op de aex.
    De buybacks doen hun werk vandaag.
  15. forum rang 6 effegenoeg 17 februari 2025 14:59
    Oliekartel OPEC+ overweegt verder uitstel verhoging olieproductie (2)
    N i e u w bericht, meer informatie over olieprijzen en verwachting aanbodoverschot na 3e alinea

    WENEN (ANP/BLOOMBERG) - OPEC+ overweegt om de geplande verhoging van de olieproductie opnieuw uit te stellen. Dat hebben afgevaardigden van het oliekartel tegen persbureau Bloomberg gezegd. Het zou de vierde keer zijn dat de alliantie onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland de plannen om de olieproductie weer op te schroeven, uitstelt.

    OPEC+ onthulde in juni vorig jaar voor het eerst plannen om de productie geleidelijk te verhogen. Door de afnemende vraag naar olie in China en de grotere nieuwe voorraden in de Verenigde Staten werd het oliekartel echter steeds gedwongen om de plannen uit te stellen. Zo zouden de olielanden eigenlijk begin januari de dagelijkse productie weer geleidelijk verhogen, maar dat werd met drie maanden uitgesteld tot eind maart. Vanaf april tot en met september 2026 zouden ze dan stapsgewijs weer meer olie oppompen, waarmee een eerdere productiebeperking van 2,2 miljoen vaten per dag geleidelijk zou worden opgeheven.

    Het oliekartel stelde de productieverhoging eerder uit, omdat de olieprijzen onder druk stonden. Met het lagere aanbod wil het kartel de olieprijzen ondersteunen. Ook nu zouden de wereldwijde oliemarkten nog te kwetsbaar zijn om de productie weer op gang te brengen, verklaarde een van de afgevaardigden. Er is echter nog geen besluit genomen en de olielanden zouden nog verdeeld zijn over hoe verder te gaan. Een besluit wordt in de komende weken verwacht.

    De Amerikaanse president Trump heeft oliestaat Saudi-Arabië en andere leden van de OPEC onlangs opgeroepen om de olieprijzen te verlagen. Het in Wenen gevestigde secretariaat van de OPEC verklaarde echter dat de huidige olieprijzen van rond de 74 dollar per vat voor veel OPEC-landen nog altijd te laag zijn om de overheidsuitgaven te dekken. Ook werd gewaarschuwd voor de gevaren van de Amerikaanse importheffingen, die voor meer onzekerheid zorgen op de oliemarkten.

    Doorgaan met de productieverhoging zou daarnaast het verwachte olieoverschot verder kunnen doen toenemen. Volgens het Internationaal Energieagentschap (IEA) zal namelijk zelfs als OPEC+ de productie ongewijzigd laat, het wereldwijde aanbod dit jaar de vraag met gemiddeld 450.000 vaten per dag overtreffen. De oliekenners van JPMorgan Chase en Citigroup verwachten dan ook dat de olieprijzen voor het einde van 2025 zullen dalen tot onder de 60 dollar per vat. Dat zou ook voor lagere prijzen kunnen zorgen bij tankstations in Nederland.

    Bekijk koersdetails van Shell Plc
25.076 Posts
Pagina: «« 1 ... 1243 1244 1245 1246 1247 ... 1254 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.101
AB InBev 2 5.528
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.888
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.781
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.772
Aedifica 3 924
Aegon 3.258 322.984
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.298
ageas 5.844 109.897
Agfa-Gevaert 14 2.058
Ahold 3.538 74.343
Air France - KLM 1.025 35.238
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.046
Alfen 16 25.053
Allfunds Group 4 1.511
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.570
AMG 971 134.056
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.740
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.028
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.789
Arcelor Mittal 2.034 320.871
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.341
Aroundtown SA 1 220
Arrowhead Research 5 9.749
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.553
ASML 1.766 109.340
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 522
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.724
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.412