het zwaard schreef op 1 september 2024 20:49:
Russische viceminister: "Rusland zal drempel voor het gebruik van nucleaire wapens verlagen"
Rusland zal zijn regels voor het gebruik van kernwapens veranderen, als antwoord op de "westerse escalatie" van de oorlog in Oekraïne. Dat heeft Sergei Ryabkov, viceminister van Buitenlandse Zaken, gezegd in Russische staatsmedia.
Volgens de bestaande regels, vastgelegd in een decreet van president Vladimir Poetin in 2020, mag Rusland kernwapens gebruiken in het geval van een nucleaire aanval door een vijand, als een conventionele aanval het bestaan van de staat bedreigt. De haviken onder de militaire analisten van Rusland hebben er bij Poetin op aangedrongen om de drempel voor nucleair gebruik te verlagen om de vijanden van Rusland in het Westen te “ontnuchteren”.
Poetin zei in juni dat de nucleaire doctrine een “levend instrument” is dat kan veranderen, afhankelijk van de gebeurtenissen in de wereld. “Het werk is in een vergevorderd stadium en er is een duidelijke intentie om correcties aan te brengen,” zei Sergei Ryabkov nu aan het Russische staatspersbureau Tass.
Ryabkov zei niet wanneer de bijgewerkte nucleaire doctrine klaar zou zijn. Rusland heeft meer kernwapens dan welk ander land ook. Poetin zei in maart dat Moskou “vanuit militair-technisch oogpunt” klaar is voor een eventuele kernoorlog. (reuters)