Bart Meerdink schreef op 22 augustus 2024 14:39:
Ik ben gematigd positief over het Q2 rapport.
De eerste stap naar verbetering is erkennen dat het probleem (mismanagement) er is en de consequenties te nemen. Ik ben geneigd om de tijdelijke CFO daarvoor het krediet te geven, en in dat licht is zijn benoeming tot CFO per 1-1-2025 positief. Hierbij hoort ook het opstellen van een nieuw business plan, dat hopelijk realistischer is en beter bestand tegen veranderende marktomstandigheden. Extern advies daarbij, mits goed gekwalificeerd, lijkt me beter dan geheel te vertrouwen op het oude, blunderende, management. Ook al kost advies geld. De bank zal er ook prijs stellen. In dat verband is de (gratis) waiver voor Q3 ook een meevaller die ik op conto van de CFO schrijf.
Nog meer geld dan advies kost de onnodige personeelsuitbreiding die nu weer ongedaan gemaakt moet worden, maar ja.
Verder verbetert men de transparantie door meer gedetailleerde rapportage en per kwartaal de backlog te communiceren. Slecht management heeft de neiging om het eigen falen te verhullen (met nog meer schade tot gevolg), en hoe meer transparantie hoe moeilijker men daarmee weg komt.
Alfen zit in veelbelovende markten die voor een beter management kansen bieden. Misschien zijn er nog meer mutaties in de top nodig.