rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Philips 2023

5.557 Posts
Pagina: «« 1 ... 153 154 155 156 157 ... 278 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 6 Jalen 2 mei 2023 23:19
    quote:

    mathijsjelle schreef op 2 mei 2023 20:09:

    ZO als ik kijk naar de andere koersen dan houdt PHI zich vandaag behoorlijk goed zeg. Fijn om te zien
    Eens. Op een rode dag als vandaag ligt Philips erg sterk. Weer een indicatie dat ons fonds flink mag stijgen zodra het sentiment weer draait.
  2. forum rang 5 mathijsjelle 3 mei 2023 12:48
    veelal eerder gevraagd maar wanneer komt die terugroep actie nu eens tot een einde? q1 was de planning maar we zitten al bijna medio q2. Had dhr Jakobs hier nu iets specifiekere informatie over gedeeld? Ik kan het niet terugvinden helaas. Iemand een idee?
  3. [verwijderd] 3 mei 2023 14:13
    quote:

    mathijsjelle schreef op 3 mei 2023 12:48:

    veelal eerder gevraagd maar wanneer komt die terugroep actie nu eens tot een einde? q1 was de planning maar we zitten al bijna medio q2. Had dhr Jakobs hier nu iets specifiekere informatie over gedeeld? Ik kan het niet terugvinden helaas. Iemand een idee?
    Ik dacht 95 procent van wat vervangen moest worden was eind 1e kwartaal geproduceerd.
    Maar je hebt altijd mensen die niet reageren op de aanschrijving door Philips, vanwege x aantal redenen.
  4. forum rang 5 mathijsjelle 3 mei 2023 14:21
    quote:

    Jaap schreef op 3 mei 2023 14:13:

    [...]

    Ik dacht 95 procent van wat vervangen moest worden was eind 1e kwartaal geproduceerd.
    Maar je hebt altijd mensen die niet reageren op de aanschrijving door Philips, vanwege x aantal redenen.
    Zou een mooi persmomentje zijn om de afronding naar de buitenwereld te communiceren. Zorgt weer voor push op de koers gok ik zo.
  5. Plus65 3 mei 2023 16:09
    24 april 50% (GAK 33) verkocht op 19,82 vanuit risicospreiding en hoop goedkoper terug te kopen. Wat is hier de gedachte, zakken we verder terug of niet?
  6. forum rang 5 mathijsjelle 3 mei 2023 20:28
    quote:

    Plus65 schreef op 3 mei 2023 16:09:

    24 april 50% (GAK 33) verkocht op 19,82 vanuit risicospreiding en hoop goedkoper terug te kopen. Wat is hier de gedachte, zakken we verder terug of niet?
    Dat weet niemand. stabiele koers de afgelopen dagen (wel met lager volume dat wel) is goed om te zien. Nu weer wachten op nieuwsberichten aangaande Dreamstation akkefietje ;) en cijfers kwartaal 2 etc.
  7. [verwijderd] 4 mei 2023 08:47
    Wellicht zal de volgende koersbeweging door het dividend veroorzaakt worden, maar of het meer of minder dan het verwateringseffect is (4,5% op huidige koers) weet zoals Jelle aangeeft waarschijnlijk niemand.
  8. forum rang 4 OJ84 4 mei 2023 12:26
    quote:

    Siwu schreef op 4 mei 2023 11:38:

    hele sentiment is gewoon kutttt
    Maar PHI blijft als een huis liggen. Op naar weer een opwaartse sprong.
  9. forum rang 6 Altijd prijs 4 mei 2023 12:29
    quote:

    Siwu schreef op 4 mei 2023 11:38:

    hele sentiment is gewoon kutttt
    Mwah. Ik keek even terug in mijn eigen handelen en zie dat ik aandelen PHI had verkocht op 5 april voor 16,76. Staan we in een maand tijd 2 euro hoger. Qua PHI dan he...
  10. [verwijderd] 4 mei 2023 13:17
    quote:

    Dr. Ing. JV schreef op 4 mei 2023 08:47:

    Wellicht zal de volgende koersbeweging door het dividend veroorzaakt worden, maar of het meer of minder dan het verwateringseffect is (4,5% op huidige koers) weet zoals Jelle aangeeft waarschijnlijk niemand.
    .

    De ex dividend dag zal best wel heel volatiel zijn om turbo's te laten crashen.
  11. forum rang 4 Siwu 5 mei 2023 08:36
    quote:

    Jaap schreef op 4 mei 2023 17:10:

    [...]

    Bij AV van 8 mei of zo
    volgens mij 11 mei
  12. forum rang 7 Wilbar 5 mei 2023 13:59
    quote:

    Mad_Max schreef op 4 mei 2023 16:47:

    Wanneer wordt het divident bepaald bij philips?

    Het management doet een dividendvoorstel en op de AvA wordt het voorstel ter goedkeuring voorgelegd aan de aandeelhouders.

    www.philips.com/a-w/about/news/archiv...

    The AGM will be held at the Hotel Okura Amsterdam, Ferdinand Bolstraat 333, Amsterdam on Tuesday, May 9, 2023, beginning at 14.00 CET.
  13. xkinkykongx 5 mei 2023 14:33
    Ik heb Philips gekocht op 13, -nog wat , met de insteek dat ik verwacht dat over twee jaar de koers weer rond de 45€ gaat staan, en genieten van het dividend op dat moment. Als het dividend dan op 4% staat... :)))Niet voor iedereen, maar ik ben het beu elke dag nieuws te bekijken, lange termijn lijkt me perfect voor de gemoedstoestand .
  14. forum rang 5 Instapmoment 5 mei 2023 15:10
    Stakingen bij Philips op komst
    Van onze redacteur

    Nederlandse medewerkers van Philips gaan op korte termijn staken. Dat hebben de vakbonden CNV, FNV en De Unie vrijdag laten weten, nadat een ultimatum van de bonden was verlopen. Inzet van het conflict is een nieuwe cao. Stakingen bij Philips Nederland zijn zeer zeldzaam — de laatste keer was twintig jaar geleden.

    De fabrikant van medische apparatuur biedt zijn Nederlandse personeel een loonsverhoging in twee jaar van 7% tot 9%. Maar de bonden eisen dat de lonen ten minste met de inflatie meestijgen. Die bedroeg volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek afgelopen jaar 10%.

    De bonden en Philips onderhandelen al vijf maanden over een nieuwe cao, die geldt voor de circa tienduizend medewerkers van het bedrijf in Nederland. Naast de mate van loonsverhoging is er nog een reeks punten waar de partijen over strijden, zoals een mogelijke verhoging van de pensioenpremie en de reiskostenvergoeding.

    Reorganisatie
    Sylvia van Es, president van Philips Nederland, had de bonden enkele weken geleden nog opgeroepen om snel tot een nieuwe cao te komen. Philips is bezig met een grote reorganisatie, waarbij in Nederland meer dan duizend banen verdwijnen.

    Het concern is in een crisis beland sinds het twee jaar geleden voor het eerste meldde dat Philips-apparaten tegen slaapapneu niet voldoen: ze kunnen gevaarlijk stoffen uitstoffen. Philips moest ruim 5,5 miljoen apparaten terugroepen.

    Volgende week dinsdag staat Roy Jakobs voor het eerst als als ceo voor zijn aandeelhouders. Hij zal er zijn nieuwe strategie presenteren en zijn best doen de aandacht van zijn gehoor op de business te richten.
  15. forum rang 9 nine_inch_nerd 7 mei 2023 10:31
    FD heeft nog een verhaaltje gemaakt.

    Apneuspook gaat Philips nog lang achtervolgen


    Philips zit in grote, grote problemen. Kimberly Trautman onderstreept het keer op keer in het gesprek. Zelfs als het bedrijf een akkoord heeft met de Amerikaanse medische toezichthouder FDA over een hervatting van de ontwikkeling, productie en verkoop van apneu-apparaten én gedupeerde patiënten en beleggers heeft gecompenseerd, zal er nog lange tijd geen sprake zijn van 'business as usual'. Alles wat uit de medische divisies van Philips komt zal volgens Trautman kritisch worden bekeken. Door de toezichthouder. Maar wellicht ook door klanten.

    Trautman weet waarover ze praat. De Amerikaanse was 24 jaar in dienst van de FDA en schreef een groot deel van de voorschriften voor medische apparatuur. Inmiddels is ze consultant en verdiepte ze zich op verzoek van financieel analisten in het apneu-dossier. Haar conclusie: de Amerikanen zijn bepaald niet tevreden over hoe Philips tot dusver opereert.

    Dinsdag staat Roy Jakobs voor het eerst als eindverantwoordelijke bij Philips voor zijn aandeelhouders. Hij zal er zijn nieuwe strategie presenteren en zijn best doen de aandacht van zijn gehoor op de business te richten. Dat deed hij ook al bij de recente presentatie van de eerste kwartaalcijfers toen pas bij sheet 16 de olifant in de kamer verscheen: de slaapapneu-affaire die nu al twee jaar Philips in zijn greep heeft.

    Terugroepactie van ongekende omvang

    Ter opfrissing van het geheugen: Philips riep in juni 2021 miljoenen slaapapneu-apparaten terug, omdat die schadelijke stoffen zouden kunnen uitstoten. Een actie van ongekende omvang. Claimadvocaten begonnen in de VS direct een hele reeks van rechtszaken.

    Tot teleurstelling van analisten en beleggers kon Jakobs bij de laatste kwartaalcijfers nog altijd geen akkoord melden met de FDA. Philips praat al maanden met de toezichthouder over een schikking (in jargon: consent decree). Daarin is vastgelegd onder welke voorwaarden het de ontwikkeling, productie en verkoop van apneu-apparaten kan hervatten.

    ‘De scherpe kantjes lijken afgehaald van de onderzoeksresultaten als het gaat om de vraag of de stoffen die kunnen vrijkomen, kankerverwekkend zijn’
    Kimberly Trautman, consultant medisch toezicht
    'Het duurt exceptioneel lang als je bedenkt dat de FDA in juni 2022 een concept heeft voorgelegd', zegt Trautman. Zij zoekt de oorzaak in onvrede bij de FDA over de handelswijze van Philips. Zo is de terugroepactie nog altijd niet afgerond. Belangrijker nog zijn de testdata van Philips over de gezondheidsrisico's van de apneu-apparaten. In haar ogen zijn die ontoereikend voor de FDA. 'Het aantal steekproeven is te klein. Bovendien lijken de scherpe kantjes afgehaald van de onderzoeksresultaten, bijvoorbeeld als het gaat om de vraag of de stoffen die kunnen vrijkomen, kankerverwekkend zijn.'

    Ontevreden toezichthouder

    Trautman windt er geen doekjes om. Philips heeft grote problemen. De Amerikaanse vond het al uitzonderlijk dat het bedrijf door de FDA werd gedwongen tot een wereldwijde terugroepactie. Dat de toezichthouder niet een stap verder ging door alle apneu-apparaten van het bedrijf uit de handel te laten nemen, wijt zij aan de covid-crisis. 'Philips heeft in de VS een te groot marktaandeel en er waren te weinig alternatieven voor handen. Om die reden is de FDA terughoudend geweest'.

    De toezichthouder werkt volgens Trautman nu samen met concurrenten van Philips om te zorgen dat consumenten voldoende alternatieven voor handen hebben. Rivaal ResMed noteerde onlangs een omzetgroei van 29% en profiteerde volop van het feit dat Philips de handen vol heeft aan het vervangen of repareren van oude generaties apneu-apparaten.

    Een akkoord met de Amerikaanse autoriteiten zal ook niet zonder een opvoedkundige financiële tik zijn. Pentax bijvoorbeeld betaalde in 2020 $43 mln vanwege onjuist handelen met zijn endoscopen. De hoogte van de boete voor Philips zal vooral afhangen van wat het Amerikaanse OM vindt aan bewijs dat het bedrijf sinds 2015 waarschuwingen over zijn apneu-apparaten heeft genegeerd.
5.557 Posts
Pagina: «« 1 ... 153 154 155 156 157 ... 278 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.087
AB InBev 2 5.525
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.810
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.756
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.757
Aedifica 3 923
Aegon 3.258 322.942
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.895
Agfa-Gevaert 14 2.051
Ahold 3.538 74.343
Air France - KLM 1.025 35.190
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.043
Alfen 16 25.002
Allfunds Group 4 1.509
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.825
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.470
AMG 971 133.917
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.698
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.027
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.787
Arcelor Mittal 2.034 320.835
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.328
Aroundtown SA 1 220
Arrowhead Research 5 9.745
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.417
ASML 1.766 108.562
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 521
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.688
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.406