rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Fiscale optimalisatie

15.777 Posts
Pagina: «« 1 ... 445 446 447 448 449 ... 789 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 6 TonyX 3 september 2022 18:01
    quote:

    objectief schreef op 3 september 2022 16:47:

    De Hoge Raad heeft ook bepaald dat de spaarders (o.a. ik) die geen bezwaar gemaakt hebben NIET gecompenseerd moeten worden.

    Pakt goed uit voor mij: want had ik dat spaargeld belegd bijv. in de Aex, dan had ik dit jaar al 15% hierop verloren. VOORDEELVANGER
    Daar ga je veel plezier van krijgen dat spaargeld bij 10-12% inflatie en 0,5% rente. Slim hoor !
  2. forum rang 8 Succes 3 september 2022 19:08
    quote:

    HaBe schreef op 3 september 2022 18:08:

    Volg hier de discussie spaartax

    Het volk is woedend. De goed en tijdig geïnformeerde VVD vrienden wist op tijd te handelen met bezwaar.

    twitter.com/hashtag/spaartaks?src=has...
    Welk volk, in woon (zover in weet nog steeds) in Nederland en ben NIET woedend!
    Gelukkig is Twitter niet representatief, dit is geen sociaal netwerk maar een asociaal netwerk, niks anders dan haat en nijd ..

    Daarbij komt dat de teruggave toch een sigaar uit eigen doos is, wie denk je dat dit moet gaan betalen .... juist, de belastingbetaler en wie is dat ... weer juist, het volk!

    Dus linksom of rechtsom, vroeg of laat betaal je het toch ... niet dat dat zo erg is, want de voorziening zijn nergens beter dan in Nederland.
    Het belastingstelsel zal alleen transparanter, eenvoudiger en eerlijker moeten (mee 'do' dan meer betalen).

  3. forum rang 4 HaBe 3 september 2022 20:39
    quote:

    Succes schreef op 3 september 2022 19:08:

    [...]

    Welk volk, in woon (zover in weet nog steeds) in Nederland en ben NIET woedend!
    Gelukkig is Twitter niet representatief, dit is geen sociaal netwerk maar een asociaal netwerk, niks anders dan haat en nijd ..

    Daarbij komt dat de teruggave toch een sigaar uit eigen doos is, wie denk je dat dit moet gaan betalen .... juist, de belastingbetaler en wie is dat ... weer juist, het volk!

    Dus linksom of rechtsom, vroeg of laat betaal je het toch ... niet dat dat zo erg is, want de voorziening zijn nergens beter dan in Nederland.
    Het belastingstelsel zal alleen transparanter, eenvoudiger en eerlijker moeten (mee 'do' dan meer betalen).

    Wat denk je nou wie tijdig wisten dat ze bezwaar moesten maken????? Ik denk toch echt het kringetje rond de VVD en koninklijke familie etc. De tweede rang burger die al zijn tijd nodig heeft om inkomen te vergaren en wat te sparen voor zijn oude dag trekt aan het kortste eind. Ik begrijp echt niet dat dit je niet woedend maakt. Klasse justitie puur.

    ik hoop dat hier een zwaar advocaten kantoor op springt en ons rechtsherstel geeft. Al levert het mij geen cent op.
  4. forum rang 4 HaBe 3 september 2022 21:24
    Alle mensen met een groot vermogen hebben fiscalisten en die lachen zich dood om ons dom volk. Bij ons ligt nu de rekening.

    Dit is onacceptabel.
  5. forum rang 4 HaBe 3 september 2022 22:12
    De VVD krijgt hiervoor de rekening nog gepresenteerd. In ons gezin 3 stemmen minder.
  6. forum rang 8 josti5 3 september 2022 22:17
    quote:

    Tony B schreef op 2 september 2022 14:55:

    [...]

    Ik deel je verbazing Peter. Wellicht heeft dat er mee te maken dat veel mensen hier wat stoer zitten te doen en denken in de grootte orde van 2 aandeeltjes KPN erbij en 1 aandeeltje AH eruit en vooral veel kletsen. Het is net als met sex: mensen die er veel over praten staan meestal zelf droog.

    Evenzeer verbaas ik mij erover dat niemand protesteert dat het Kerst arrest in het herstelaanbod van van Rij van vorige maand gewoon niet werd uitgevoerd mbt de aandelen/onroerend goed belggers en je niemand maar dan ook niemand van de belggers daar hier (noch elders) over hoort piepen terwijl 5,88% (inkomsten!) rendement zowel voor veel onroerend goed als voor het doorsnee aandeel totale utopie is.

    Wellicht ook hier veel geneuzel door mensen die zelf nauwelijks in enige omvang beleggen maar wel dikdoenend meepraten. En als je geen vermogen van enige omvang hebt is het ook heerlijk om Robin Hoodje te spelen vervuld van linkse gedachten, omdat het jou niet raakt en je lekker disruptief kunt meelullen als stoorzender. Ik kan er zo wel een paar opnoemen die in die categorie vallen.

    Meest bijzondere is echter wellicht de vraag: met welke motivatie zitten deze mensen op dit forum?
    Je geeft in de laatste alinea van je post zélf al antwoord op je vraag :-)
  7. forum rang 8 objectief 4 september 2022 10:49
    quote:

    HaBe schreef op 3 september 2022 22:12:

    De VVD krijgt hiervoor de rekening nog gepresenteerd. In ons gezin 3 stemmen minder.
    Heel jammer, maar is dit wel goed doordacht.

    1) als VVDer heb je jaren het grootste profijt gehad van het Rutte beleid qua eigen woning/hypotheek, ook zelfstandigen. boeren
    en beleggers hebben enorm voordeel van deze partij gehad. Aanhangers van andere partijen zijn er bekaaid vanaf gekomen
    2) is het wel mogelijk om de genoemde spaarders te compenseren. bij de meesten gaat het maar on enkele tientjes, moet je dan ieder 100 Euro of 1000 of 10.000 gaan vergoeden!!
    3) de belasting op vermogen wordt hoger en dan over oude rijke jaren nog een willekeurige vergoeding betalen...is dit gewenst.
  8. forum rang 6 TonyX 4 september 2022 13:38
    Fredje objectief snapt het (wil het) nog steeds niet. Lees eens wat joh !

    Wat is onverschuldigde betaling? Onverschuldigde betaling is het betalen van geld, overdragen van goederen of verlenen van diensten zonder rechtsgrond.

    Het betreft hier een betaling waarvoor de HR heeft vastgesteld dat daar geen rechtsgrond voor bestond en dus gecompenseerd moet worden. Alleen is van Rij niet van plan zich aan die wettelijke plicht te houden. Daar is de fam. Haat samen met heel vele anderen boos over.

    Artikel 6:203 Burgelijk Wetboek luidt:

    1. Degene die een ander zonder rechtsgrond een goed heeft gegeven, is gerechtigd dit van de ontvanger als onverschuldigd betaald terug te vorderen.
    2. Betreft de onverschuldigde betaling een geldsom, dan strekt de vordering tot teruggave van een gelijk bedrag.
    3. Degene die zonder rechtsgrond een prestatie van andere aard heeft verricht, heeft eveneens jegens de ontvanger recht op ongedaanmaking daarvan.

    Het zou de Staat sieren als zij gewoon netjes teruggaf wat zij wederrechtelijk heeft gevorderd en dús onverschuldigd is betaald.
  9. forum rang 8 objectief 4 september 2022 15:24
    quote:

    Tony B schreef op 4 september 2022 13:38:

    Het zou de Staat sieren als zij gewoon netjes teruggaf wat zij wederrechtelijk heeft gevorderd en dús onverschuldigd is betaald.
    Er is geen bezwaar gemaakt, dus de belastingplichtigen zijn akkoord gegaan met de aanslag. Zo simpel zijn de regels.
  10. forum rang 6 TonyX 4 september 2022 15:59
    De regels staan in het BW en de uitleg in het Arrest van de HR.

    Dat de Staat de bui zag aankomen en zich sneaky ging indekken terwijl de Kamer zat wederom te slapen of zich druk zat te maken over de verkeerde bijzaken, mag formeel wellicht correct zijn, moreel correct is dat zeker niet.

    De Staat maakt misbruik van de informatie en juridische achterstand van de doorsnee belasting betaler en laat zo de slimmeriken ermee wegkomen en onthoudt de brave doorsnee belastingbetaler waar deze (ook) recht op heeft.

    Hoe sociaal ben je dan als Staat: asociaal naar mijn mening. De kleine man is weer de dupe.
  11. forum rang 8 objectief 4 september 2022 18:00
    quote:

    Tony B schreef op 4 september 2022 15:59:

    Hoe sociaal ben je dan als Staat: asociaal naar mijn mening. De kleine man is weer de dupe.
    Volgens de HR hoeft De Staat de spaarders (waaronder ik), niks te vergoeden want ze (en ik) hebben geen bezwaar aangetekend.
    Natuurlijk is het leuk voor hen en ik om EUR 10.000 (want individueel valt het niet te berekenen) vergoeding te ontvangen.
    Maar..in ben ook socialist en socialisten willen niet dat er onnodig met belastinggeld gestrooid wordt.
  12. forum rang 6 TonyX 4 september 2022 20:53
    Goh in Groningen en bij de toeslagen affaire , de minimumloondiscussie en de koopkracht reparatie duscussie zaten dan kennelijk geen sicialisten. Haha

    Het gaat gewoon om het nakomen van je verplichtingen jegens je burgers: teruggave wat je onverschuldigd opgeist hebt. Dat heeft niets met zuinig zijn op....en alles met correcte omgang met je burgers te maken.
  13. forum rang 6 marique 4 september 2022 21:26
    quote:

    objectief schreef op 4 september 2022 18:00:

    Volgens de HR hoeft De Staat de spaarders (waaronder ik), niks te vergoeden want ze (en ik) hebben geen bezwaar aangetekend. [1]
    Natuurlijk is het leuk voor hen en ik om EUR 10.000 (want individueel valt het niet te berekenen) vergoeding te ontvangen.
    Maar..in ben ook socialist en socialisten willen niet dat er onnodig met belastinggeld gestrooid wordt. [2]
    [1]
    Amoreel argument. Een flinke groep gezamenlijke bezwaarmakers moest tot aan de Hoge Raad procederen om het bezwaar erkend te krijgen. Hiermee aantonend dat de Regering / Belastingdienst het voor individuele burgers zo goed als nutteloos maakt om bezwaar aan te tekenen.

    [2]
    Een rechtgeaard socialist wil ook niet dat de overheid ten onrechte en naar willekeur belasting heft.

    NB
    Het bestaansrecht van een overheid is bescherming van haar onderdanen. Dat principe bestaat al sinds de oudheid. Zodra de overheid van bescherming een potje maakt en nog erger tot uitbuiting overgaat, krijg je opstand er revolutie. Als dat in de kiem wordt gesmoord, zoals in een dictatoriale politiestaat, slaan burgers op de vlucht. Zo ver zijn we in ons land nog niet maar recente en al langer bestaande conflicten tonen aan dat onze regering haar belangrijkste taak, bescherming, op cynische wijze verwaarloost.
  14. forum rang 4 HaBe 4 september 2022 23:54
    Succes ermee VVD maar mij zijn jullie kwijt als trouwe VDD stemmer. En ik zal mijn best doen om zoveel mogelijk mensen in mijn netwerk te overtuigen blanco te gaan stemmen. Jullie zijn onbetrouwbaar en vertegenwoordigen mij niet meer.
  15. forum rang 8 objectief 5 september 2022 07:45
    quote:

    HaBe schreef op 4 september 2022 23:54:

    Succes ermee VVD maar mij zijn jullie kwijt als trouwe VDD stemmer. En ik zal mijn best doen om zoveel mogelijk mensen in mijn netwerk te overtuigen blanco te gaan stemmen. Jullie zijn onbetrouwbaar en vertegenwoordigen mij niet meer.
    Onbegrijpelijk na meer dan 10 jaar onder Rutte, waarin alle maatregelen veel gunstiger waren voor de VVD aanhang dan voor andere partijen.
    Je bent dus geen trouwe VVDstemmer, maar iemand die vindt dat de Staat er enkel voor jou zak is en de andere burgers moeten maar voor jou belasting betalen.
  16. forum rang 8 objectief 5 september 2022 08:26
    quote:

    marique schreef op 4 september 2022 21:26:

    [...]
    [1]
    Amoreel argument. Een flinke groep gezamenlijke bezwaarmakers moest tot aan de Hoge Raad procederen om het bezwaar erkend te krijgen. Hiermee aantonend dat de Regering / Belastingdienst het voor individuele burgers zo goed als nutteloos maakt om bezwaar aan te tekenen.

    [2]
    Een rechtgeaard socialist wil ook niet dat de overheid ten onrechte en naar willekeur belasting heft.

    Ad.1 : niet amoreel, want de belastingheffing was volgens de geldende wet.
    ad.2. er was geen sprake van onrecht en/of willekeur. wetten zijn er niet voor enkele jaren, waarin de rente plotseling negatief wordt..
  17. forum rang 6 marique 5 september 2022 08:32
    quote:

    objectief schreef op 5 september 2022 08:26:

    [...]

    Ad.1 : niet amoreel, want de belastingheffing was volgens de geldende wet.
    ad.2. er was geen sprake van onrecht en/of willekeur. wetten zijn er niet voor enkele jaren, waarin de rente plotseling negatief wordt..
    ad 1: daar dacht de HR duidelijk anders over want stelde de overheid in het ongelijk.
    ad 2: het systeem beruste op gemakzucht en deugde mede daarom niet, ongeacht hoge of lage rente
  18. Bullwish 5 september 2022 09:06
    quote:

    objectief schreef op 5 september 2022 07:45:

    [...]

    Onbegrijpelijk na meer dan 10 jaar onder Rutte, waarin alle maatregelen veel gunstiger waren voor de VVD aanhang dan voor andere partijen.
    Je bent dus geen trouwe VVDstemmer, maar iemand die vindt dat de Staat er enkel voor jou zak is en de andere burgers moeten maar voor jou belasting betalen.
    Kijk, wat Objectief hier doet, is dus fake news verspreiden. Dit is links nepnieuws, want wat Objectief aangeeft is dus juist NIET waar.
    Onder Rutte is de VVD een linkse partij geworden. Rutte heeft z'n eigen achterban continu genaaid.
    Het is linkse propaganda om te stellen dat de VVD nog rechts is en dat de maatregelen gunstiger waren voor de VVD-aanhang. Dit is dus pertinent niet het geval.
    Objectief verspreidt onwaarheden, linkse propaganda.

    Rutte doet alles om premier te blijven, hij waait met alle winden mee, de andere partijen zijn leidend en de VVD slikt alles.
    Van Rutte I is niets terechtgekomen.
    Rutte II: het verkiezingsprogramma van de PvdA is uitgevoerd.
    Rutte III: dat was heel veel D66 en een klein beetje CU.
    Rutte IV: het verkiezingsprogramma van D66 wordt uitgevoerd.
15.777 Posts
Pagina: «« 1 ... 445 446 447 448 449 ... 789 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.072
AB InBev 2 5.521
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.741
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.753
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 191
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.754
Aedifica 3 918
Aegon 3.258 322.881
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.297
ageas 5.844 109.895
Agfa-Gevaert 14 2.051
Ahold 3.538 74.341
Air France - KLM 1.025 35.082
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.042
Alfen 16 24.931
Allfunds Group 4 1.482
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.822
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.384
AMG 971 133.699
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.697
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.017
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 383
Arcadis 252 8.785
Arcelor Mittal 2.034 320.770
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.326
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.745
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.268
ASML 1.766 108.095
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 509
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.687
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.404