rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Air France 2020

3.382 Posts
Pagina: «« 1 ... 51 52 53 54 55 ... 170 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. forum rang 5 gbakl 14 mei 2020 11:56
    waarom zou dat een issue zijn ?
    de Franse overheid heeft ook nauwelijks een boodschap aan de beperkingen die
    Schiphol werden/worden opgelegd door onze overheid plus het gedoe rond Lelystad.

    het is voor de holding van belang dat er geen faillissement dreigt en dat ze bij
    elkaar blijven anders is er geen holding meer.
    voor de toekomst staan ze samen toch sterker omdat er maar een paar grote spelers overblijven
    in de toekomstige vechtmarkt waarin iedere speler een portie gaat opeisen, ook weer de
    Ryanairs en de Easyjets.
    als er weinig concurrentie overblijft dan vliegen ook daar de prijzen omhoog.

    zullen we toch wel aan moeten gaan wennen...of gewoon nooit meer vliegen...
  2. forum rang 5 gbakl 14 mei 2020 12:04
    ik ben het niet helemaal eens met de milieufanaten die nu het onderste uit de kan willen
    om de luchtvaart hier te muilkorven in toekomstig herstel en groei.
    over de grens kijken ze daar toch anders naar, wat genuanceerder en daarom moet je hier niet
    doen of je op een eiland woont.
    wel ben ik optimistisch over een zuivering in de idiote salarissen van oa. piloten en het
    hogere management omdat het nu de tijd is om daar fors in te snijden.

    niemand kan meer een vuist maken via de beruchte stakingen, die zijn kansloos nu.
  3. [verwijderd] 14 mei 2020 12:34
    Gbaki, ik bewonder je enthousiasme! Maar het doet me wel enigszins herinneren aan Muhammad Saeed al-Sahhaf, de woordvoerder van Irak ten tijde van de golfoorlog ("we're winning the war", toen de Amerikanen honder meter verderop waren).

    Je zegt "het is voor de holding van belang". Wie is de holding? De holding is een entiteit, de manager van de holding is de ceo, deze is ingehuurd door de aandeelhouder om te doen wat de aandeelhouder wil. Aangezien de Franse staat voor ongeveer 21% stemrecht heeft, heeft deze het meest te zeggen. Nederlandse staat slechts 10%.

    Hoe kun je er nu vanuit gaan dat de prijzen (ex belasting) gaan stijgen? Dat is wishful thinking. Als ik stel dat er een overcapaciteit aan vliegtuigen en piloten zal zijn in de toekomst en we een vrije markt houden, houd jij dan nog steeds vol dat er weinig concurrentie is? Is het zo ingewikkeld om een vliegmaatschappij op te zetten? Voor Ryanair was dat niet het geval.

    Ten slotte, waarom zou een pensioentekort een issue zijn? Omdat dit tekort zo groot is als de waarde van het hele bedrijf, en dit voort komt uit het niet gedisciplineerd houden aan pensioenopbouw. Dit gat moet dus gedicht worden door de belastingbetaler.

  4. [verwijderd] 14 mei 2020 12:50
    Als zelfs hedgefondsen en institutionele inversteerders afscheid nemen van hun complete belangen in de luchtvaart industrie, vraag ik mij echt af wat particuliere beleggers beweegt om hun aandelen in KLM vast te houden en of bij te kopen. Zelfs als KLM geen doorstart maakt, gaat dit aandeel nog jarenlang zijwaarts bewegen. Momenteel zijn er andere sectoren waar veel meer potentie in zit.
  5. forum rang 5 gbakl 14 mei 2020 13:57
    Parijs zou ontslagronde bij Air France-KLM steunen
    Gepubliceerd op 14 mei 2020 12:27 | Views: 1.842 | Onderwerpen: luchtvaart

    Artikel

    Air France-KLM 13:39
    3,70 -0,24 (-6,16%)

    PARIJS (AFN/BLOOMBERG) - Frankrijk zou "aanpassingen" aan het personeelsbestand van Air France-KLM steunen in de huidige crisis. Dat heeft de onderminister voor Transport Jean-Baptiste Djebbari gezegd. Hij wees erop dat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern in 2008 tijdens de vorige crisis laat was met het inkrimpen, terwijl concurrenten als British Airways en Lufthansa dat veel sneller deden. In de jaren daarna was Air France-KLM daardoor minder concurrerend.

    Het snijden in het personeelsbestand moet geen doel op zich zijn. "We moeten de juiste maatregelen nemen zodat Air France-KLM over twee of drie maanden weer klaarstaat om omhoog te kijken." Djebbari vertrouwt erop dat de bazen bij het luchtvaartconcern daar de juiste gesprekken over voeren.

    Air France-KLM-topman Ben Smith zei eerder al dat hij met de vakbonden wilde praten over het verkleinen van het personeelsbestand. De Canadees gaf volgens Djebbari aan dat dit ook deels op vrijwillige basis kon en niet meteen tot ontslagen hoeft te lijden.
  6. Nuchtertransparant 14 mei 2020 14:55
    Ach mensen hoe erg is het om gewoon een tijd zonder een bedrijf als KLM te moeten leven?! Ik vloog voor het eerst toen ik 24 was. Daarvoor gewoon met de ouders op vakantie en alleen met de auto. Niets mis mee. In een gezin van 9. Toen kreeg m'n vader nog een wekelijks loonzakje. Van uien waren die gemaakt zei hij dan want als je erin keek begon je te huilen. Op donderdagavond was het altijd spannend of er nog geld voor eten was. In een goede week kreeg je naast de aardappels met sla een plak gekookte smac. Uit zo'n blik. In 9 plakken gesneden. Als je pech had kreeg je alleen aardappels met sla. Nooit ziek waren we en zielsgelukkig. Ik weet nu van gekkigheid niet wat ik moet kiezen als ik door de supermarkt loop en op de expedia's van deze wereld kijk. Ben een echte ultra consument geworden en internet idioot. Ondanks mijn leeftijd. Maar ben ik nou echt gelukkiger dan toen ? Welnee. Tijdje minder met z'n allen is helemaal niet erg. Keren we wat meer terug naar basiswaarden en normen. En ja, ook ik sta flink in de min op de beurs en ja ook ik heb dat liever anders. Maar we hebben warm en koud stromend water, verwarming en licht. En die verwarming en warm stromend water hadden we niet eens thuis eind jaren 60. Klaar. Failliet laten gaan. Eerst netjes dat geld terug naar de klanten die niet gekregen hebben waarvoor ze betaald hebben. En dan eens kijken wat we met de failliete boedel kunnen doen.
  7. Erwin L 14 mei 2020 16:58
    quote:

    Arbitrageur schreef op 14 mei 2020 12:50:

    Als zelfs hedgefondsen en institutionele inversteerders afscheid nemen van hun complete belangen in de luchtvaart industrie, vraag ik mij echt af wat particuliere beleggers beweegt om hun aandelen in KLM vast te houden en of bij te kopen. Zelfs als KLM geen doorstart maakt, gaat dit aandeel nog jarenlang zijwaarts bewegen. Momenteel zijn er andere sectoren waar veel meer potentie in zit.


    Volgens mij is het een kwestie van emotie. Als je maar genoeg van KLM houdt, ga je vanzelf geloven dat alles met AF/KLM goed komt en dat je je investering terug gaat verdienen. Het optimisme wint het van de rationale afwegingen. Dat heeft optimism bias. Andersom, als je maar somber genoeg bent, is er sprake van een pessimism bias:

    The optimistic bias is seen in a number of situations. For example: people believing that they are less at risk of being a crime victim,[4] smokers believing that they are less likely to contract lung cancer or disease than other smokers, first-time bungee jumpers believing that they are less at risk of an injury than other jumpers,[5] or traders who think they are less exposed to potential losses in the markets.[6]

    en.wikipedia.org/wiki/Optimism_bias
  8. forum rang 5 gbakl 15 mei 2020 08:36
    AIR FRANCE-KLM SL 3.6768 FN 3.6768 R 1.00 SG BEST Turbo Long

    dit was gisteren de laatste in een lange rij van geelimineerde turbos.
    daarna herstel van -6 naar -2 %
    vandaag nog een verrassende opening daaroverheen.

    leuk spelletje.
  9. forum rang 5 gbakl 15 mei 2020 10:16
    slim, lijkt op 15% rente maar als de toekomstige ticketprijzen > 15% stijgen door
    toeslagen of gewoon prijsverhoging omdat stoelen niet 100% benut kunnen worden
    dan is het de bekende sigaar...
  10. forum rang 5 gbakl 15 mei 2020 10:23
    veel interessanter dan het pensioentekort in la France lijkt me de ingrepen die er
    ook daar aan zitten te komen.
    jarenlang waren het de pilotenvakbonden die bij Air France de dienst uitmaakten met
    ruim gevulde stakingskassen die ook om de haverklap werden benut.

    meldde de overheid dat de pensioenleeftijd omlaag moest....hup preventief staken.
    had niet eens direct met het bedrijf te maken.

    nu is dat machtsmiddel vrijwel uitgewerkt maar het zit daar in de cultuur.
    laten ze zich naar de slachtbank leiden met draconische salarisingrepen of
    hebben ze nog steeds macht daar en wat durft men aan qua ingrepen, waarbij de
    overheid meer te zeggen heeft dan het overbetaalde management...
  11. forum rang 5 gbakl 15 mei 2020 14:18
    Air France-KLM€ 3,93 +0,07(+1,91%)

    koers was opgejaagd naar 4.03...

    en inmiddels alweer 10cent eraf en dat geeft heel veel speelruimte
    voor meebewegen met de flow.
  12. forum rang 5 gbakl 16 mei 2020 11:17
    quote:

    @iPlof schreef op 15 mei 2020 17:44:

    Op naar de 3. Blijft een gemiste kans dat men geen aandelen heeft bijgedrukt op 6.

    geen idee wat voor plofkraak hier speelt in een 'creatief brein',
    maar bij Lufthansa speelt de mogelijkheid om de overheid een flinke portie aandelen
    flink onder de beurskoers toe te spelen in ruil voor forse overheidssteun.
    LH probeert dit zo voorzichtig mogelijk uit te onderhandelen ivm. verwatering en
    koersdaling plus inmenging daarna door de regering bij alle beleidszaken
    .
    een openbare emissie is nog dramatischer ivm onmiddellijke forse koersdaling
    en het onvermijdelijke feit dat deze markt vraagt om overdreven afwaardering voor
    die nieuwe aandelen anders zijn ze niet te slijten.

    en plof wilde toen hals over kop op 6 euro nog even wat aandelen in de markt zetten ?
    op welke uitgiftekoers dan wel ? want een groter signaal van paniek is er nl. niet.
  13. forum rang 5 gbakl 16 mei 2020 12:15
    www.msn.com/nl-nl/geldzaken/nieuws/ai...

    dramatische ontwikkelingen en ze melden niet eens meer bij voorkeur via natuurlijk
    verloop of een vrijwillige vertrekregeling want dat slaat ook nergens meer op.

    je zal maar airline employee zijn of iets anders doen op schiphol,terwijl heel veel
    beterweters roepen dat het weggegooid belastinggeld
    is en dat de zaak maar failliet moet gaan...

    en niet eens in de gaten hebben dat we uiteindelijk via allerlei onvermijdelijke en
    indirecte overheidsbijdragen wel geld naar oa.Italie laten verdwijnen waar het al
    jarenlange failliete Alitalia NIET failliet gaat en maar wat graag in dat gat springt
    naast alle andere airlines die niet failliet verklaard gaan worden.

    het blijft lastig niet uit emotie maar uit realisme te blijven denken.
  14. forum rang 5 gbakl 16 mei 2020 13:05
    ATLANTA - Delta Air Lines verwacht dat het vliegverkeer nog jaren onder het oude niveau blijft en heeft daarom voor de lange termijn zo’n 2.500 tot 3.500 piloten te veel. Dat is 17 tot 25 procent van het totaal. Het bedrijf bekijkt nu wat er met hen moet gebeuren. Naast ontslag behoren ook een vrijwillige vertrekregeling en vroegpensioen tot de mogelijke oplossingen.

    Op de korte termijn, tot en met het aanstaande najaar, verwacht Delta zelfs 7.000 piloten te veel te hebben, maar die hoeven niet allemaal voor hun baan te vrezen omdat het vliegverkeer daarna weer wat zal aantrekken. Ook bereikt een deel van hen de pensioengerechtigde leeftijd.

    Toch zal er ook volgend jaar zomer nog een overschot van zo’n 2.500 tot 3.500 piloten zijn, waarvoor een oplossing bedacht moet worden. Dat schrijft John Laughter, Senior VP Flight Operations, in een interne brief aan de piloten. "Deze cijfers tonen de realiteit waarin we ons bevinden".

    “Ik begrijp dat dit vreselijk is om te lezen, en ik vind het lastig om jullie dit te moeten vertellen, maar de ingrijpende maatregelen die we nu nemen zullen ons helpen bij het herstel”, aldus Laughter. Hij gaat met vertegenwoordigers van de piloten in gesprek over de verschillende opties.

    Kleinere vloot
    Delta krimpt de vloot flink in. Eerder kondigde de maatschappij al het vervroegde afscheid van de McDonnell-Douglas MD-88’s en MD-90’s aan en gisteren werd bekend dat ook alle Boeing 777’s eind dit jaar de vloot verlaten. Bovendien wordt de levering van nieuwe toestellen vertraagd.
3.382 Posts
Pagina: «« 1 ... 51 52 53 54 55 ... 170 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.099
AB InBev 2 5.527
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.887
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.778
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.769
Aedifica 3 924
Aegon 3.258 322.984
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.298
ageas 5.844 109.897
Agfa-Gevaert 14 2.053
Ahold 3.538 74.343
Air France - KLM 1.025 35.236
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.046
Alfen 16 25.035
Allfunds Group 4 1.511
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 406
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.564
AMG 971 134.040
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.740
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 491
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.027
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.789
Arcelor Mittal 2.034 320.866
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.338
Aroundtown SA 1 220
Arrowhead Research 5 9.749
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.546
ASML 1.766 109.292
ASR Nederland 21 4.502
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 522
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.722
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.412