Lingus schreef op 5 maart 2020 20:27:
[...]
En hoe stel jij je dat voor?
Indringers zoals het Coronavirus worden in het lichaam bestreden door een scala van complexe reacties door het aangeboren afweersysteem en het verworven immuunsysteem. Daar zitten agressieve chemische reacties (= ontstekingsreacties) tussen die weliswaar indringers vernietigen maar ook schade toebrengen aan lichaamseigen weefsels. Collateral damage.
Elke ziekmaker (virus, reuma, slijtage, bacterie, hormonale disbalans, ...) levert een specifieke cocktail aan afweer- en herstelreacties op die ook weer van persoon tot persoon kunnen verschillen. Iedereen is anders.
Ingrijpen in de reacties van in dit geval een Coronavirusinfectie is een delicate klus. Het remmen van het verkeerde reactiepad kan in het voordeel van het virus werken.
Gilead's remdesivir grijpt dan ook niet in in het afweersysteem maar remt de RNA replicatie van het virus, waardoor het zich minder snel verspreidt. Het afweersysteem van het lichaam kan zich dus richten op een kleiner leger van terroristjes. Een gezond lichaam weet daar verder wel raad mee.
Achtergronden:
en.wikipedia.org/wiki/Remdesivironlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/j...