rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

PostNL mei 2018, ontslagen !

3.296 Posts
Pagina: «« 1 ... 127 128 129 130 131 ... 165 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 28 mei 2018 15:08
    quote:

    Limburgia schreef op 28 mei 2018 14:34:

    Dag Martijn,
    Mijn inziens dat HV letterlijk niets! Zij doet niets anders dan afwachten wat Den Haag te melden heeft. Van een (begin van) dialoog is helemaal geen sprake. Als CEO heb je echter niet af te wachten, maar pro actief te handelen. Of HV nu op de stoel van CEO zit of dat je daar een baksteen op legt, maakt letterlijk niets uit. Als je voor die laatste optie kiest ben je alleen voor een euro klaar en hoef je geen miljoenen euro's aan salaris neer te tellen...
    Niet meer dan leuke kletspraat voor Verhagen-bashers bij hun borrel.

    (Ik heb zojuist al beschreven dat Verhagen vorige zomer zelfs al met een gedwongen vijandige verkoop van de tent heeft gedreigd, vervolgens stond plots in december Mona Keijzer op die Sandd de doodsteek heeft gegeven met de nieuwe 80% wet... immers, vlak nadat deze is ingegaan heeft enkele maanden later Sandd eigenlijk al direct de handdoek in de ring gegooid met enerzijds nieuwe klachten over de krimp van de post en anderzijds de mededeling dat ze het prima vinden om door PostNL overgenomen te worden. Dat Verhagen-bashers zoals jij de verbanden tussen deze ontwikkelingen niet herkennen of niet willen zien... da's voor mij geen punt van zorg; mijn hoop is gericht op dat dit alsnog wellicht publiek duidelijk zal gaan worden zodra de uitkomst van de postdialoog bekend wordt gemaakt eind juni)
  2. [verwijderd] 28 mei 2018 15:13
    quote:

    Hansbeleg schreef op 28 mei 2018 14:59:

    Naast alle mogelijke tegenvallers, welke mogelijk meevallers zijn er dan nog te verzinnen om de UCOI te halen of te verhogen?

    Ik kan er maar 2 verzinnen:

    1) De postdialoog, de gewenste consolidatie (door bijv. Sandd over te mogen nemen?)
    2) De rechtzaak winnen tegen de ACM

    Internationaal krijgen ze denk ik niet goed op de rit, dat lijkt meer hopen tegen beter weten in. Dat lukt al jaren niet.

    Punt 1 lijkt inmiddels een bitter noodzaak geworden.

    (Punt 2 gaat pas in 2019 plaatsvinden, echter mijn inschatting is wel dat punt 1 wel eens directe consequenties zou kunnen gaan hebben voor punt 2)

    PS. Internationaal is voorlopig inderdaad een tamelijk hopeloos verhaal; pas wanneer de Europese postwet wordt aangepast kan daar een nieuw (beter) perspectief ontstaan lijkt mij. Wellicht dat verkoop van die buitenlandse activiteiten wel overwogen kan gaan worden...???
  3. forum rang 4 Go Go Go ! 28 mei 2018 15:16
    quote:

    Martijn van M schreef op 28 mei 2018 14:17:

    [...]

    Accell Group werd 1 jaar terug (mei 2017) met een bod van 33 euro geconfronteerd, echter één van de grootaandeelhouders zag het niet zitten en verklaarde:

    ",,Op basis van wat wij over Accell weten, zien we in een scenario waarin het bedrijf zelfstandig blijft meer potentie voor waardecreatie op lange termijn dan wat het bod van Pon vertegenwoordigde.?"

    Eerder dit jaar stond de koers van Accell Group even onder 17 euro en momenteel vlak boven de 18 euro; kortom, een vergelijkbare situatie als de huidige situatie bij PostNL... en ook daar echt geen geluiden dat de positie van de bestuurders onder druk zou liggen want ook daar hebben de aandeelhouders zelf immers goedkeuring gegeven aan het beleid - inclusief het afwijzen van het bod.

    Dus wat voor jouw ogen ondenkbaar lijkt speelt momenteel zelfs wel degelijk ook elders op de Nederlandse beurs; bovendien is de koerspijn voor de aandeelhouders van Accell Group wellicht nog pijnlijker als voor de aandeelhouders van PostNL... omdat de koers van Accell Group vorig jaar wel even op het niveau van het bod stond, terwijl de koers van PostNL nooit verder kwam dan ongeveer 10% lager dan het bod - omdat de markt er immers eigenlijk nooit echt in heeft geloofd dat Bpost in staat zou zijn om een deal te sluiten.

    PS. Verhagen heeft vorige zomer al gedreigd dat een 'vijdandelijke overname' mogelijk onafwendbaar zou kunnen gaan wanneer de politiek PostNL in de wielen blijft rijden (via de ACM); hierbij is ook aangegeven dat vorige zomer de postdienst in de buitengebieden al niet meer rendabel was. Je voorstel suggereert dat je hiervan niet op de hoogte lijkt te zijn, noch wek je de indruk dat je op de hoogte bent dat PostNL momenteel in gesprek is met alle betrokken partijen in de postdialoog met als inzet om de toekomst van de Nederlandse postmarkt te bepalen, waarvan de uitkomst eind volgende maand zal worden gepresenteerd...!!!
    @Martijn,

    Je haalt een gevaarlijk voorbeeld aan. Ik ga er van uit dat onderstaande niet bij je bekend is.

    ( Bron; FD, auteurs Jessayan en Molenaar)


    .....
    De heer J.J. Bongers, wiens beleggingsfonds Add Value Fund voor circa €1,5 mln aan aandelen in Accell heeft, ziet 2018 als 'een overgangsjaar. Daarna is het de vraag of Accell zelfstandig verder moet. Heroverweging van het besluit van toen, kan dan weer actueel worden', aldus Burgers.

    'Een te positieve kijk'
    Burgers reist komende woensdag samen met andere aandeelhouders naar Ede, waar Accell in expercience center De Fietser zijn jaarvergadering houdt. Ook investeringsmaatschappij Teslin, dat na Fidelity met een belang van 7% de grootste aandeelhouder van Accell is, zal daar vertegenwoordigd zijn. Het fonds zei een jaar geleden dat er een 'significant hoger bod' moest komen als alternatief voor een toekomstscenario met een zelfstandig Accell. 'Maar we zijn nu een jaar verder en we moeten constateren dat we een té positieve kijk hadden op de onderneming en de verwachte onderliggende ontwikkelingen', zegt Jan-Jaap Bongers namens Teslin
    ....”

    Kortom, de heren hebben zich vergaloppeerd. Bovendien, de strategie van Accell vertoont/vertoonde wel meerdere scheurtjes. Wat dat betreft is de gelijkenis met PostNL groot.

  4. Hansbeleg 28 mei 2018 15:22
    quote:

    Martijn van M schreef op 28 mei 2018 15:13:

    [...]

    Punt 1 lijkt inmiddels een bitter noodzaak geworden.

    (Punt 2 gaat pas in 2019 plaatsvinden, echter mijn inschatting is wel dat punt 1 wel eens directe consequenties zou kunnen gaan hebben voor punt 2)

    PS. Internationaal is voorlopig inderdaad een tamelijk hopeloos verhaal; pas wanneer de Europese postwet wordt aangepast kan daar een nieuw (beter) perspectief ontstaan lijkt mij. Wellicht dat verkoop van die buitenlandse activiteiten wel overwogen kan gaan worden...???
    Hierover zijn we het dan volledig eens, mooi.
  5. forum rang 4 Go Go Go ! 28 mei 2018 15:24
    quote:

    Martijn van M schreef op 28 mei 2018 14:49:

    [...]

    Die titel kreeg ze overigens in 2014 toegedicht door het blad Opzij, een feministisch maandblad.

    Vorig jaar nog werd ze wel ook nog genoemd als een mogelijke opvolger CEO bij ABN Amro (daar zat toen ex-VVD-er Gerrit Zalm), de functie van voormalig VVD-minister van Economische Zaken Henk Kamp... en later ook nog de functie van CEO bij KLM-AirFrance - welke ik niet in verband kan brengen met de VVD... wellicht iemand anders wel?

    PS. Hier nog even wat leesvoer voor de Verhagen-bashers waarin bijvoorbeeld ook oud KPN topman Ad Scheepbouwer die zelfs vergelijkbare toestanden voorzag die al jaren zichtbaar zijn bij... ja hoor, daar is-tie-weer: KLM-AirFrance:

    "Op BNR Nieuwsradio is oud CEO Ad Scheepbouwer volstrekt helder: ‘het is een volkomen terechte beslissing’. Hij legt nogmaals uit dat Bpost na de overname voor 40% in staatshanden is. Daarnaast loopt het bedrijf sterk achter in digitalisering en heeft het een achterstand op de pakkettenmarkt. Er is geen enkel synergievoordeel te behalen, dus waarom zou PostNL samen moeten gaan met Bpost? Hij vergelijkt de overname het met het drama Airfrance KLM. Duidelijker dan Ad Schoupbouwer kan ik mijn standpunt niet verwoorden."

    www.maartenbouwhuis.nl/herna-verhagen...
    En volgens mij was het niet CEO van KLM Air France, maar CEO van Schiphol. Correct me If I’m wrong.

  6. forum rang 5 Lector 28 mei 2018 15:27
    quote:

    manuss schreef op 28 mei 2018 15:23:

    De 3 euro komt er aan . Goedkoop bijkopen!!!
    Goedkoop is relatief, als ie doorzakt naar de € 2,50 (en waarom zou dat niet kunnen ?) dan heb je vrij duur bijgekocht. Hoewel "duur" natuurlijk ook weer relatief is :-)
  7. Hansbeleg 28 mei 2018 15:28
    quote:

    manuss schreef op 28 mei 2018 15:23:

    De 3 euro komt er aan . Goedkoop bijkopen!!!
    Ja dat dachten we toen het van 4.30 (feb 2018) af kwam ook bij:

    4.20
    4.10
    4.00
    3.90
    3.80
    3.70
    3.60
    3.50
    3.40
    3.30
    3.20
    3.10
    3.00

    Of het nu goedkoop is zal afhangen van hoever bovenstaande reeks nog doorloopt.
    Bij 0.10 euro zit je wel goed denk ik ;-)
  8. [verwijderd] 28 mei 2018 15:33
    quote:

    Go Go Go ! schreef op 28 mei 2018 15:16:

    [...]

    @Martijn,

    Je haalt een gevaarlijk voorbeeld aan. Ik ga er van uit dat onderstaande niet bij je bekend is.

    ( Bron; FD, auteurs Jessayan en Molenaar)


    .....
    De heer J.J. Bongers, wiens beleggingsfonds Add Value Fund voor circa €1,5 mln aan aandelen in Accell heeft, ziet 2018 als 'een overgangsjaar. Daarna is het de vraag of Accell zelfstandig verder moet. Heroverweging van het besluit van toen, kan dan weer actueel worden', aldus Burgers.

    'Een te positieve kijk'
    Burgers reist komende woensdag samen met andere aandeelhouders naar Ede, waar Accell in expercience center De Fietser zijn jaarvergadering houdt. Ook investeringsmaatschappij Teslin, dat na Fidelity met een belang van 7% de grootste aandeelhouder van Accell is, zal daar vertegenwoordigd zijn. Het fonds zei een jaar geleden dat er een 'significant hoger bod' moest komen als alternatief voor een toekomstscenario met een zelfstandig Accell. 'Maar we zijn nu een jaar verder en we moeten constateren dat we een té positieve kijk hadden op de onderneming en de verwachte onderliggende ontwikkelingen', zegt Jan-Jaap Bongers namens Teslin
    ....”

    Kortom, de heren hebben zich vergaloppeerd. Bovendien, de strategie van Accell vertoont/vertoonde wel meerdere scheurtjes. Wat dat betreft is de gelijkenis met PostNL groot.

    Je bevestigd vooral mijn punt.

    (Een verschil met de situatie bij PostNL is wel dat de aandeelhouders van Accell Group vorig jaar min of meer publiekelijk zelf voor de afwijzing van het bod hebben gekozen; dat die aandeelhouders nu zelf concluderen dat ze een jaar terug te optimistisch zijn geweest over de mogelijkheid van een hoger bod... is natuurlijk wel een heel ander verhaal dan het verhaal bij PostNL, want daar ging het om een waslijst van punten van zorg waarbij de omvang van het bod geenszins doorslaggevend lijkt te zijn geweest. De puinhoop bij Bpost die inmiddels alsnog is ontstaan na het 'hernieuwde opportunisme' van van Gerven zal het bestuur van PostNL nu vooral sterken in de eerder genomen beslissing met als gevolg dat ze mogelijk zelfs geen enkele basis meer zien voor een heroverweging vanuit het besef dat Bpost haar financiële slagkracht voorlopig eigenlijk volledig heeft verloren omdat de schade van het Radial debakel nog steeds niet volledig is te overzien)
  9. forum rang 4 Go Go Go ! 28 mei 2018 15:37
    quote:

    Hansbeleg schreef op 28 mei 2018 15:28:

    [...]

    ....

    Of het nu goedkoop is zal afhangen van hoever bovenstaande reeks nog doorloopt.
    Bij 0.10 euro zit je wel goed denk ik ;-)
    En anders verkopen we de boot toch ? En we hebben ook nog altijd een progressief dividend, wat nu al 8 % is, en alleen maar meer wordt bij een verder dalende koers ... Tralalalala, en de IB-ets zien het niet :-)

    Opzouten met dit management. De wijzers van de klok staan al ver voorbij 12 !

  10. Hansbeleg 28 mei 2018 15:41
    quote:

    Martijn van M schreef op 28 mei 2018 15:33:

    [...]

    Je bevestigd vooral mijn punt.

    (Een verschil met de situatie bij PostNL is wel dat de aandeelhouders min of meer publiekelijk zelf voor de afwijzing van het bod hebben gekozen; dat die aandeelhouders nu zelf concluderen dat ze een jaar terug te optimistisch zijn geweest over de mogelijkheid van een hoger bod... is natuurlijk wel een heel ander verhaal als bij PostNL want daar ging het om een waslijst van punten van zorg waarbij de omvang van het bod geenszins doorslagevend lijkt te zijn geweest. De puinhoop die nu inmiddels alsnog is ontstaan na het 'hernieuwde opportunisme' van van Gerven zal het bestuur van PostNL nu vooral sterken in de eerder genomen beslissing en mogelijk zelfs geen enkele basis meer zien voor een heroverweging vanuit het besef dat Bpost haar financiële slagkracht voorlopig eigenlijk volledig heeft verloren omdat de schade van het Radial debakel nog steeds niet volledig is te overzien)
    Je geeft er nu wel een heel bijzondere draai aan. Ik kan ook stellen dat als van Gerven PostNL had overgenomen we nu waarschijnlijk nog in de samensmelting zaten en Radial hoogstwaarschijnlijk niet eens gekocht was en dan hadden we nu 1 groot Benelux postbedrijf gehad. Of de koers van dat bedrijf dan lager zou staan dan de som van de koersen PostNL en bpost is ook zeer twijfelachtig.
    Veel lager dan de bedrijven nu samen staan kan al bijna niet meer.

  11. Hansbeleg 28 mei 2018 15:43
    quote:

    pietje-2005 schreef op 28 mei 2018 15:40:

    Als ik een plukkie bijkoop, is het wel de bedoeling dat we terug gaan stijgen, natuurlijk ! ;-)
    Te vroeg ?
    Succes
    Gewoon nog meer inslaan dan stijgt het zeker, op een gegeven moment overtref je dan de verkopers ;-)
  12. [verwijderd] 28 mei 2018 15:44
    quote:

    Go Go Go ! schreef op 28 mei 2018 15:24:

    [...]

    En volgens mij was het niet CEO van KLM Air France, maar CEO van Schiphol. Correct me If I’m wrong.

    Correct, dank voor de correctie.

    (Enfin, volgens de Verhagen-bashers is Verhagen zogenaamd bij uitstek alleen mar geschikt om een 'familiebedrijf' te leiden... allemaal prietpraat; haar voorganger wist het bij PostNL overigens nog geen jaar vol te houden)
  13. forum rang 5 Lector 28 mei 2018 15:44
    quote:

    Hansbeleg schreef op 28 mei 2018 15:28:

    [...]

    Ja dat dachten we toen het van 4.30 (feb 2018) af kwam ook bij:

    4.20
    4.10
    4.00
    3.90
    3.80
    3.70
    3.60
    3.50
    3.40
    3.30
    3.20
    3.10
    3.00

    Of het nu goedkoop is zal afhangen van hoever bovenstaande reeks nog doorloopt.
    Bij 0.10 euro zit je wel goed denk ik ;-)
    Helemaal mee eens ! Ik lees hier vaker dat de bodem nu wel bereikt is, maar guess what, de bodem is € 0,00.
    Nu zal de koers daar niet komen want voor die tijd grijpt de Staat in bij dit (ex-?)Staatsbedrijf, maar een koers van € 2,xx kan zomaar op de borden staan hoor, misschien vanmiddag nog ? Of als er weer een winstwaarschuwing komt. Of als het dividend verlaagd wordt. Of als John de Mol uitstapt...., zoveel kansen om ver onder de € 3,00 te zakken.
  14. Hansbeleg 28 mei 2018 15:45
    quote:

    Diepfries schreef op 28 mei 2018 15:42:

    Wacht maar af, PostNl is binnen een half jaar niet meer in staat om de UPD uit te voeren
    Dat zie ik niet gebeuren, hoe zie jij de UPD dan voor je?
  15. forum rang 4 Go Go Go ! 28 mei 2018 15:48
    quote:

    Martijn van M schreef op 28 mei 2018 15:33:

    [...]

    Je bevestigd vooral mijn punt.

    (Een verschil met de situatie bij PostNL is wel dat de aandeelhouders van Accell Group vorig jaar min of meer publiekelijk zelf voor de afwijzing van het bod hebben gekozen; dat die aandeelhouders nu zelf concluderen dat ze een jaar terug te optimistisch zijn geweest over de mogelijkheid van een hoger bod... is natuurlijk wel een heel ander verhaal dan het verhaal bij PostNL, want daar ging het om een waslijst van punten van zorg waarbij de omvang van het bod geenszins doorslaggevend lijkt te zijn geweest. De puinhoop bij Bpost die inmiddels alsnog is ontstaan na het 'hernieuwde opportunisme' van van Gerven zal het bestuur van PostNL nu vooral sterken in de eerder genomen beslissing met als gevolg dat ze mogelijk zelfs geen enkele basis meer zien voor een heroverweging vanuit het besef dat Bpost haar financiële slagkracht voorlopig eigenlijk volledig heeft verloren omdat de schade van het Radial debakel nog steeds niet volledig is te overzien)
    Ik bevestig helemaal niets van je punt, dat maak jij er van. Dat is je eigen interpretatie, je moet mij geen woorden in de mond leggen. Dat vind ik bijzonder vervelend.

    Wat ik aangaf is dat de grootste tegenstanders bij het bod door Pon, destijds op Accell nu spijt lijken te hebben. En dat het daar op meerdere fronten rammelt, net als bij PostNL.

3.296 Posts
Pagina: «« 1 ... 127 128 129 130 131 ... 165 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.106
AB InBev 2 5.531
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 52.070
ABO-Group 1 23
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 10.827
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 192
Adecco 1 1
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.804
Aedifica 3 925
Aegon 3.258 323.042
AFC Ajax 538 7.088
Affimed NV 2 6.305
ageas 5.844 109.901
Agfa-Gevaert 14 2.062
Ahold 3.538 74.349
Air France - KLM 1.025 35.264
AIRBUS 1 12
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.049
Alfen 16 25.180
Allfunds Group 4 1.516
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 418
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.826
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.837 243.742
AMG 971 134.223
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.744
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 495
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.047
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 384
Arcadis 252 8.798
Arcelor Mittal 2.034 320.941
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.350
Aroundtown SA 1 221
Arrowhead Research 5 9.750
Ascencio 1 28
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.597
ASML 1.766 109.800
ASR Nederland 21 4.507
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 522
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.833
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 66
Azerion 7 3.447