rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

GM schrijft miljarden af in China

GM schrijft miljarden af in China
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) General Motors (GM) verwacht in het vierde kwartaal meer dan 5 miljard dollar te moeten boeken aan afwaarderingen en afschrijvingen op zijn joint venture met het Chinese SAIC Motor. Dat maakte de Amerikaanse autofabrikant woensdag bekend.

De auditcommissie van GM concludeerde dat een substantiële waardevermindering op het belang in SAIC General Motors Corp nodig was, nadat bleek dat de substantiële waardedaling van de Chinese joint ventures van het bedrijf niet tijdelijk was, meldde GM aan de beurswaakhond.

Aanleiding waren nieuwe financiële verwachtingen en reorganisatieplannen die de joint venture heeft opgesteld om de marktsituatie en concurrentie het hoofd te bieden.

Naast een afwaardering tot 2,9 miljard dollar komt er een verder verlies van eigen vermogen van 2,7 miljard dollar als gevolg van het reorganisatieplan. Daaronder vallen kosten van het sluiten van fabrieken en aanpassing van de portefeuille van activiteiten.

De afwaardering zal buiten het aangepaste EBIT-resultaat worden gehouden. 

Het aandeel GM noteerde woensdag in de handel voorbeurs 1 procent lager. 

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
General Motors Company kopen verkopen

50% zegt kopen

2 stemmen