(ABM FN-Dow Jones) Citi Research heeft het koersdoel voor ArcelorMittal verhoogd van 38,00 naar 40,00 euro met herhaling van het koopadvies. Dit bleek vrijdag uit een analistenrapport van de Amerikaanse zakenbank.
"India is een van de meest aantrekkelijke staalmarkten in de wereld en ArcelorMittal is al de nummer vier producent van flat steel in het land", aldus de analisten van Citi. De volumes van Mittal zullen volgens de analisten met 11 procent per jaar groeien tot 2040, terwijl de Indiase markt in diezelfde periode met 7 procent zal groeien. "Dat maakt het [India] een belangrijke groeimotor."
In 2030 zal India volgens Citi goed zijn voor meer dan 30 procent van EBITDA van ArcelorMittal. Op dit moment is dat 6 procent.
Citi benadrukte dat Indiase staalbedrijven tegen een twee keer zo hoge waardering worden verhandeld als ArcelorMittal. De analisten wezen er verder op dat Indiase dochterbedrijven dikwijls een belangrijke aanjager zijn voor de koersen van de multinationals die eigenaar zijn, zoals volgens Citi het geval is bij Unilever en Suzuki. En dat zou dus ook voor ArcelorMittal kunnen gelden, denken zij.
Het aandeel ArcelorMittal sloot vrijdag op 23,99 euro.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden