rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Nederland zet meer in op windenergie

Nederland zet meer in op windenergie
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Nederland wil 10,7 gigawatt aan extra windenergie gaan genereren en wijst daarvoor drie nieuwe gebieden voor windparken op zee aan. Dit maakte het kabinet vrijdag bekend.

Ook werden twee al eerder aangewezen gebieden bevestigd.

Met deze vijf gebieden wordt de totale geplande capaciteit voor energie van wind op zee verdubbeld tot ongeveer 21 gigawatt rond 2030.

"Dit is een belangrijke mijlpaal in de transitie naar meer duurzame energie. Ter vergelijking, 10,7 gigawatt extra is twee keer zoveel als alle Nederlandse huishoudens samen gebruiken aan elektriciteit. Rond 2030 willen we 21 gigawatt uit windenergie op zee halen, waarmee windenergie op zee in 2030 onze grootste bron van elektriciteit is", zei minister Rob Jetten van Klimaat en Energie in een toelichting.

Om de plannen deels te financieren wordt 1,7 miljard euro uit het Klimaatfonds beschikbaar gesteld.

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
CFE kopen verkopen

100% zegt verkopen

3 stemmen

Fugro kopen verkopen

67% zegt kopen

6 stemmen

Sif Holding kopen verkopen

60% zegt kopen

5 stemmen