rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Imtech Terug naar discussie overzicht

Is Royal Imtech op € 18,01 duur.......?

1.535 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 77 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Bir 28 juni 2012 10:06
    quote:

    A.Q.W. de Wild schreef op 27 juni 2012 14:34:

    Ik heb recent wat stukjes Royal Imtech in porto opgenomen. Verwacht overigens geen grote koerssprong omhoog. De huidige koers lijkt mij redelijk.

    MvG

    A.Q.W. de Wild

    Afgegeven koersdoelen zie: www.iex.nl/Aandeel-Koers/11890/Royal-...
    Lijkt me redelijk? Ik ben benieuwd naar de analyse die bij die uitspraak hoort.

    Grtn Bir.
  2. [verwijderd] 28 juni 2012 21:06
    Dag Bir,

    Ik zie een flink aantal plussen(o.a. al gedurende zeer vele jaren een stabiele groei, zie ook: video.iex.nl/Beleggen-Video/10987/Top... ) maar ook enkele minnen bij Imtech (zie bijv.: www.iex.nl/Nieuws/ANP_ANP-240412-094/... De afgegeven koersdoelen (ABNAMRO zit bijv. al op € 30,= !!) lijken mij te optimistisch.

    Bij de huidige koers heeft Imtrech een redelijk dividendrendement en een redelijke k/w. Verwacht daarom geen grote sprongen omlaag/omhoog. En wat verwacht u?

    MvG

    A.Q.W. de Wild

    Ik heb Royal Imtech in porto.
  3. Gunther 29 juni 2012 19:02
    Ik heb een uitgebreide analyse over Imtech en mijn model geeft aan dat Imtech op 18 zeer koopwaardig is voor de lange termijn. Beleg alleen voor de lange termijn. Enige minpunt is de flinke goodwill post. Maar dat komt mede door hun overnamestrategie. Zo lang er geen mega impairment komt is er niets aan de hand. En gezien de huidige backlog en hoog percentage terugkerende backlog ben ik daar niet bang voor. Geef geen koersdoel omdat ik lange termijn beleg. Koersdoelen slaan m.i. nergens op omdat de koers niet door ratio maar door emotie wordt bepaald. En daarom krijg je altijd de mogelijkheid laag in te stappen, zoals nu.
  4. [verwijderd] 5 juli 2012 07:04
    Theoretisch zou de koers van het aandeel de kontante waarde van de toekomstige dividenden moeten zijn. In Excel is dat de HW (huidige waarde).
    Stel huidige koers is 19,35 euro, discount rate 2 %, dividend 0,85 euro p.a., dan heb ik 31 dividend uitkeringen nodig om tot deze koers te komen. De formule in Excel is HW(0,02;31;0,85). Om tot de door de analisten gegeven koers van ca. 30 euro te komen, duurt het 60 jaar met dit dividend, oftwel bijna een mensenleven! Verhoging van het dividend verlaagt de periode snel!
    1,50 euro p.a. dividend geeft de huidige koers in 15 jaar en een koers van 30 euro in ca. 25 jaar.

    Dit soort eenvoudige berekeningen geeft inzicht in de prijs van een aandeel, iets meer dan de onderbuikgevoelens!
  5. [verwijderd] 5 juli 2012 08:17
    Nog een aanvulling. Beleggen is een investering. De meeste beleggers realiseren zich dat niet. Die willen, wat uiteraard iedereen graag wil, hun belegging minstens zien verdubbelen in korte tijd. Normaliter moet een investering worden terugverdiend in een bepaalde tijd, de zogenaamde pay-out-time. Met de berekening van de huidige waarde (HW), kun je bepalen welke deze is, en of deze past bij jouw beleggingshorizon.
  6. Gunther 5 juli 2012 14:30
    Hallo Ritageld, contante waarde van de toekomstige dividenden is een mooie manier om de huidige waarde te berekenen, maar bij Imtech moet je er rekening mee houden dat hun strategie tot en met 2015 gericht is op groei van de omzet tot 8 miljard (helft door acquisities). Hierdoor is de dividenduitkering momenteel aan de lage kant. Stel dat ze na 2015 meer autonoom willen groeien en minder investeren in acquisities dan kan het dividend omhoog. In ieder geval zal de wpa stijgen doordat de amortisatie gaat dalen. Je kunt zelf uitrekenen hoe hoog het dividend in 2015 kan zijn bij 8 miljard omzet en een ebita marge van ongeveer 6,5%. En tot nu toe heeft Imtech de laatste jaren altijd haar strategie behaald. Voorspelbaarheid is hoog en backlog steady. Daarom was 18 m.i. een koopje en heb ik mijn belang uitgebreid.
  7. [verwijderd] 6 juli 2012 20:21
    quote:

    Ritageld schreef op 5 juli 2012 07:04:

    Theoretisch zou de koers van het aandeel de kontante waarde van de toekomstige dividenden moeten zijn. In Excel is dat de HW (huidige waarde).
    Stel huidige koers is 19,35 euro, discount rate 2 %, dividend 0,85 euro p.a., dan heb ik 31 dividend uitkeringen nodig om tot deze koers te komen. De formule in Excel is HW(0,02;31;0,85). Om tot de door de analisten gegeven koers van ca. 30 euro te komen, duurt het 60 jaar met dit dividend, oftwel bijna een mensenleven! Verhoging van het dividend verlaagt de periode snel!
    1,50 euro p.a. dividend geeft de huidige koers in 15 jaar en een koers van 30 euro in ca. 25 jaar.

    Dit soort eenvoudige berekeningen geeft inzicht in de prijs van een aandeel, iets meer dan de onderbuikgevoelens!

    Dag Ritageld,

    Uw berekening is niet juist.
    Rente slechts 2%? In de markt wordt m.i. met hogere percentages gerekend.
    En waarom wilt u in uw berekening alleen rekening houden met de uitgekeerde winst? Lijkt rekenen met de per jaar te verwachten werkelijke winst (uitgekeerde winst + niet uitgekeerde winst) u niet veel realistischer? Als Imtech immers besluit nooit meer dividend uit te keren dan is het bedrijf in uw berekening helemaal niets waard.

    Reken u a.u.b. niet te snel - op basis van verkeerde uitgangspunten -rijk. Een goed weekend en succes!

    MvG

    A.Q.w. de Wild
  8. [verwijderd] 21 juli 2012 00:11
    Vrijdag een zeer stevige handel in Imtech en een duidelijke koersbeweging omhoog. Niet slecht. De geschreven putopties Imtech heb ik deze week met winst teruggekocht.

    Goed weekend!

    MvG

    A.Q.W. de Wild

    Imtech momenteel niet in porto.
  9. [verwijderd] 30 juli 2012 11:49
    ik ben vorige week ingestapt, voorzichtig met wat calls maart 2013, en wou nog voor de cijfers bijkopen, maar gelet op de gepubliceerde m.i. te hoge verwachtingen koop ik niet bij. Vindt het risico op tegenvallende cijfers te groot. Ben vorige week met USG flink op mijn bek gegaan, wil dat niet deze week al nog eens meemaken.
  10. forum rang 10 voda 31 juli 2012 14:29
    UPDATE: Imtech resultaten stijgen in H1 bij hogere reorganisatiekosten


    (Update van eerder gepubliceerd bericht 'Imtech boekt hogere resultaten in H1' om commentaar CEO, CFO en extra informatie toe te voegen.)


    Door Levien de Feijter

    Van DOW JONES NIEUWSDIENST


    AMSTERDAM (Dow Jones)--Technisch dienstverlener Imtech nv (IM.AE) heeft in het eerste halfjaar van 2012 hogere resultaten behaald, waarbij de prestaties in Benelux positief opvallen, hoewel de reorganisatielasten voor onder meer deze regio zijn opgelopen door de moeilijke marktomstandigheden.

    Imtech presteerde wederom goed in Duitsland, waar het bedrijf marktleider is, en in Oost-Europa, met name in Polen. Ook in Zweden, Noorwegen en Finland, het Verenigd Koninkrijk en Ierland waren de resultaten goed.

    De orderportefeuille groeide met 13%, of EUR755 miljoen, tot EUR6,5 miljard.

    "Het eerste halfjaar is goed verlopen en orders zijn sterk gestegen, ondanks de moeilijke marktomstandigheden", zei CEO Rene van der Bruggen naar aanleiding van de resultaten tegen Dow Jones Nieuwsdienst. "Tegelijkertijd bleven een aantal markten lastig, zoals de Benelux en Spanje, maar ook het onderdeel Marine, dat nog kampt met een te lage orderintake uit 2010 en 2011", aldus de bestuursvoorzitter, die bezig is aan zijn laatste jaar bij Imtech.

    Hierdoor liepen de reorganisatiekosten in de eerste helft op tot ruim EUR8 miljoen, boven het gebruikelijke niveau van EUR3 miljoen tot EUR5 miljoen. De reorganisatie gaat ook in de tweede helft van het jaar door, zei Van der Bruggen, aangezien de problemen in Europa "best nog wel even kunnen aanhouden". Door de reorganisatie bleef de autonome groei van de winst voor rente, belastingen en afschrijvingen (EBITA) beperkt tot 2%.

    Toch waren analisten te spreken over de prestaties in de Benelux, waar vooral de gebouwenmarkt te maken heeft met structurele problemen en hevige concurrentie. De EBITA in deze regio kwam uit op EUR12,7 miljoen, waar analisten van Rabobank hadden gerekend op EUR9 miljoen. Kepler merkt op dat de omzet slechts met 1% daalde, wat een minder sterke daling is dan in vorige kwartalen.

    Voor de gehele groep steeg de EBITA, inclusief overnames en desinvesteringen, met 12% tot EUR134,4 miljoen, van EUR120,5 miljoen in het eerste halfjaar van 2011. De omzet verbeterde met 14% naar EUR2,62 miljard van EUR2,29 miljard. Onder aan de streep liep de nettowinst licht op naar EUR62 miljoen van EUR60,7 miljoen.

    Door FactSet geraadpleegde analisten hadden gemiddeld gerekend op een omzet van EUR2,51 miljard en een nettowinst van EUR62,3 miljoen.

    Volgens CFO Boudewijn Gerner is de financiele gezondheid van Imtech goed en wordt het overnamebeleid doorgezet, waarvoor EUR400 miljoen beschikbaar is. "We blijven kijken naar strategische overnames. Er zijn nog wat hiaten op de kaart waar we nog niet aanwezig zijn, zoals bijvoorbeeld in Denemarken en Oostenrijk, maar we houden ook onze ogen en oren open voor overnamemogelijkheden die in Zuid-Europa ontstaan", zei Gerner. In de eerste zes maanden nam Imtech onder meer bedrijven over in het Verenigd Koninkrijk, Finland en de nieuwe groeimarkt Turkije, voor een totaalbedrag van EUR99 miljoen.

    Het bedrijf uit Gouda blijft vasthouden aan de eerder afgegeven verwachtingen. Imtech voorziet een verdere stijging van de EBITA in 2012 en wil in 2015 een omzetniveau van EUR8 miljard hebben bereikt, met een operationele EBITA-marge van tussen 6% en 7%.

    Het aandeel noteert dinsdag rond 11.15 uur 3,0% hoger op EUR21,11, terwijl de Midkap vlak noteert.


    Door Levien de Feijter; Dow Jones Nieuwsdienst: +31-20-5715200; levien.defeijter@dowjones.com


1.535 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 77 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 6.998
AB InBev 2 5.480
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.167
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.476
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.639
Aedifica 3 900
Aegon 3.258 322.636
AFC Ajax 538 7.086
Affimed NV 2 6.287
ageas 5.844 109.884
Agfa-Gevaert 14 2.047
Ahold 3.538 74.290
Air France - KLM 1.025 34.978
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.032
Alfen 16 24.280
Allfunds Group 4 1.468
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 404
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.812
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.834 242.666
AMG 971 133.026
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.685
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 481
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.886
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 380
Arcadis 252 8.731
Arcelor Mittal 2.033 320.478
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.282
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.715
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.075
ASML 1.766 105.779
ASR Nederland 21 4.451
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 466
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.608
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.389