sander1988 schreef op 30 januari 2014 20:37:
Ben geen zwartkijker, maar ik heb mijn twijfels bij de post over het aantrekken van de woningmarkt en of BAM daarvan kan/gaat profiteren. Het is uiteraard een prachtbericht dat de woningmarkt aantrekt in Nederland. BAM is Nederlands grootste bouwbedrijf en kan hier mogelijk van profiteren. Echter is de vraag zijn de winstmarges op dergelijke nieuwbouw projecten wel voldoende? Wanneer BAM gaat bouwen en de winstmarges zijn (flinter)dun wat heeft het dan voor nut?
Ook denk ik dat BAM voorzichtiger zal zijn met het aannemen van grote nieuwbouwprojecten om een tweede drama, zoals we hebben meegemaakt met AM te voorkomen. Hier bleef BAM met een groot deel vastgoed zitten dat in waarde afnam, gevolg was een forse afschrijving op de balans (en de aandelen koers van BAM)
Daarnaast worden nieuwbouwprojecten vaak ook door aannemers uit de regio uitgevoerd, ik ben zelf woonachtig in Deventer (waar BAM overigens bouwt aan het nieuwe Stadhuis) maar de nieuwbouwprojecten van woningen worden allemaal uitbesteed aan kleinere bouwondernemingen uit de regio.
BAM kan mijns inziens meer profiteren van grote klussen in het buitenland (Duitsland en Engeland), in Nederland moet BAM het naar mijn idee meer hebben van de infrastructurele projecten.