rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Opgebouwd pensioen zelf gaan beheren? (ik ben 35)

10 Posts
| Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 2 juli 2012 11:39
    Dag allen,

    Dit idee krijg ik net van een forum, dat zoals de meeste ami-centrisch was. Mensen die hun pensioenplan stoppen, inleg terug krijgen daarna zelf opbouw regelen, wegens verloren vertrouwen in goede bedoelingen van overheid en pensioenfondsen. Ik ben uit hetzelfde hout gesneden, vertrouwen die stropdassen voor geen meter.
    Zie geen enkele manier waarop mijn pensioenpremies ooit zullen optellen tot een behoorlijke oudedagvoorziening. Postitieve indexaties zijn zeldzaam, inflatie is staat voor de deur. Er wordt iets te vaak gesnoept door overheid en big money uit opgebouwde pensioenen.
    Eindloon werd middenloon, kortingen links en rechts, verboden voor fondsen behoorlijk te beleggen in goud, bizar hoge "kosten", en zo volgen er wel meer trucs.
    Ik ben een gruwelijk slechte daytrader, maar weet steeds meer van lange-termijn beleggingen, en ik MOET ook nog 35 jaar voor ik op mijn lauweren kan rusten. 2047, hoe ziet de wereld er dan uit? Ik wil niet doodliggen en wachten of er dan nog iets van mijn 50 jaar aan premies overgebleven is.

    Kan ik mijn pensioenen (er lopen er meerdere) openbreken, cash opnemen? Ik zou het linea recta omzetten in een mandje van edelmetalen en BRICS valuta denk ik. Misschien minder goed dan doodliggen en wachten, maar het is dan wel MIJN fout.

    Wat is er mogelijk onder NL pensioenwetten?

    DANK!
  2. goldrush 2 juli 2012 11:55
    Onder de pensioenwetten is er weinig mogelijk denk. De mogelijkheden die er zijn romen behoorlijk af.

    Als je nog 35 jaar hebt zou ik het gewoon in box3 doen. Je betaalt wel 1,2% jaarlijks en je inleg is niet aftrekbaar, maar hier tegenover staat een veel hoger rendement, mits je niet gaat daytraden met je 'pensioenpot'.
    Zoals nu de regels zijn hoef je bij opname ook geen belasting betalen, wat bij aftrekbare premies wel moet. Het is echter de vraag of dit over 35 jaar ook nog zo is.

    Ik zou voor fondsen gaan die minimaal 4 x per jaar dividend uitkeren, maandelijks is nog beter en het dividend steeds herbeleggen. De koers van je fondsen wordt dan ondergeschikt, gezien jouw horizon. Er zijn heel veel amerikaanse fondsen die bv een maandelijks dividend uitkeren van 8 tot 10% op jaarbasis.
  3. [verwijderd] 2 juli 2012 12:45
    quote:

    goldrush schreef op 2 juli 2012 11:55:

    Onder de pensioenwetten is er weinig mogelijk denk. De mogelijkheden die er zijn romen behoorlijk af.

    Als je nog 35 jaar hebt zou ik het gewoon in box3 doen. Je betaalt wel 1,2% jaarlijks en je inleg is niet aftrekbaar, maar hier tegenover staat een veel hoger rendement, mits je niet gaat daytraden met je 'pensioenpot'.
    Zoals nu de regels zijn hoef je bij opname ook geen belasting betalen, wat bij aftrekbare premies wel moet. Het is echter de vraag of dit over 35 jaar ook nog zo is.

    Ik zou voor fondsen gaan die minimaal 4 x per jaar dividend uitkeren, maandelijks is nog beter en het dividend steeds herbeleggen. De koers van je fondsen wordt dan ondergeschikt, gezien jouw horizon. Er zijn heel veel amerikaanse fondsen die bv een maandelijks dividend uitkeren van 8 tot 10% op jaarbasis.

    Dank u goldrush!
    Welke vrijheid heb ik om enige inleg en dividend te beleggen?
    Hoewel men in de VS bezig is goud gelijk te stellen aan geld, is de NL overheid niet zo happig op pensioenen die gesteund zijn door metalen.
    Het allerliefst kocht ik wat edelmetalen, fysiek, maar al dat niet toegestaan is, verspreid ik het graag onder wat junior funds o.i.d.
  4. goldrush 2 juli 2012 20:21
    Omdat het in eigen beheer in box3 is ben je helemaal zelf vrij in hoeveel, wanneer en waarin je belegd.
    Persoonlijk zou ik nooit in fysiek goud gaan beleggen voor 35 jaar. We kennen wel periodes dat goud erg veel gestegen is, maar de goudprijs hangt zeer sterk samen met het sentiment op de beurs en wie zegt mij dat dit door bljft gaan? Gaat het op de beurs goed, dan zakt in het algemeen de goudprijs. Door in dividendfondsen te gaan beleggen klik je als het ware elke dividenduitkering een deel van je winst vast.

    Ik heb zelf ca 30 fondsen, waarbij elk fonds in gem. enkele honderden bedrijven belegd. Deze keren allemaal maandelijks dividend uit van gemiddeld ca 11% op jaarbasis. Van dit dividend koop ik elke maand weer nieuwe aandelen.

    Indien je nu zou starten met € 250 per maand en dit 35 jaar volhoud heb je dan na 35 jaar een kapitaal van € 822.000,- waarbij de jaarlijks verschuldigde rendementsheffing al is verrekend met het dividend. Ga je na 35 jaar beginnen met opmaken, dan kun je netto ca € 7500,- per maand gaan opmaken. Hierbij is ervan uitgegaan dat de koersen gedurende 35 jaar opbouw en 20 jaar afbouw niet stijgen. In de praktijk kun je ervan uitgaan dat ook de onderliggende koersen gemiddeld met de inflatie mee zullen stijgen. Door de ruime spreiding heb je ook geen last wanneer een aantal onderliggende bedrijven zullen omvallen, omdat je gem. maar een paar tiende procent per bedrijf hebt geinvesteerd.

    Omdat je maandelijks kleine aantallen per fonds bijkoopt, is het van belang dat je een broker kiest met lage transactiekosten. zoals interactive brokers. Binck en/of Alex zijn te duur o.m. vanwege de minimale transactiekosten per order
  5. New dawn 2 juli 2012 20:28
    quote:

    goldrush schreef op 2 juli 2012 20:21:

    Ik heb zelf ca 30 fondsen, waarbij elk fonds in gem. enkele honderden bedrijven belegd. Deze keren allemaal maandelijks dividend uit van gemiddeld ca 11% op jaarbasis.

    Erg veel 11%.
  6. mjmj 2 juli 2012 21:00
    Ben erg benieuwd naar je aandelenselectie goldrush. Moet je overigens (bron)belasting betalen over het dividend van US-aandelen? Zo ja hoeveel?
    g
    M
  7. goldrush 2 juli 2012 21:41
    www.closed-endfunds.com

    Op bovenstaande website kun je zelf je criteria ingeven waar je in wilt beleggen. Je hebt voldoende keus om aan gemiddeld 11% te komen. Heel veel van deze closed-end funds krijgen van de amerikaanse overheid vrijstelling van belasting, maar zijn daarbij verplicht om al hun winst uit te keren aan de beleggers.
    Kies dan fondsen die al lange tijd maandelijks dividend uitkeren. Er staan ook fondsen tussen die het dividend deels uit het vermogen betalen. Die moet je niet hebben, omdat je dan het risico loopt dat het dividend verlaagd moet worden in de toekomst.

    Je betaalt 15% bronbelasting, maar deze kun je in Nederland verrekenen in box 3.

    Om het valutarisico uit te bannen laat ik mijn saldo in euro's staan en sta dus voor hetzelfde bedrag dan mijn portefeuille rood in dollars. Hiervoor betaal ik tussen de 1,15% en 1,65% rente. Vanwege de lage rentes die je betaalt maak ik gebruik van een leverage van 2, waardoor het netto rendement uit dividend, na aftrek van de rente op jaarbasis ergens tussen de 16% en 20% komt. Koersverloop maak ik me niet druk om. Alleen wanneer het dividend verlaagd wordt, switch ik het fonds. Door maandelijks iets bij te kopen krijg ik een gem. aankoopkoers die in lijn loopt met het koersverloop van het fonds. Koerswinst is niet het doel. Iets verkopen doe ik ook maar incidenteel.
  8. [verwijderd] 3 juli 2012 06:39
    vrijdag 13 mei 2011

    DE "HELING" VAN AEGON
    Rotterdamse havenarbeiders claimen beklemd vermogen uit pensioenfonds. "Het is niet het geld van Aegon en dat zal het ook nooit worden!"

    Donderdag togen tussen de 500 en 600 havenarbeiders naar Den Haag om te protesteren. 12 Bussen vol boze pensioengerechtigden en een ploegje van een havenbedrijf, dat per wielrenfiets naar Den Haag was gekomen, meldden zich op het Aegonplein om een moreel appel te doen op de bestuurders en aandeelhouders van Aegon om 770 miljoen euro terug te geven.

    www.hpdetijd.nl/2012-07-02/paul-frent...
  9. [verwijderd] 3 juli 2012 10:55
    AMSTERDAM (AFN) - De overeenkomst die ING heeft gesloten met de vakbonden over een nieuw pensioenstelsel voor het personeel van het Nederlandse bankbedrijf, levert een eenmalige meevaller op van 300 miljoen euro na belastingen. Die wordt verwerkt in de resultaten over het tweede kwartaal, meldde het bedrijf dinsdag.
    De meevaller komt uit voorzieningen die ING eerder had getroffen voor eventuele toekomstige bijstortingen in het pensioenfonds. Die zijn onder de nieuwe overeenkomst, die begin vorige maand werd bekendgemaakt en nu definitief is, niet meer nodig.
10 Posts
|Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.001
AB InBev 2 5.482
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.206
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.528
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.651
Aedifica 3 901
Aegon 3.258 322.664
AFC Ajax 538 7.086
Affimed NV 2 6.288
ageas 5.844 109.885
Agfa-Gevaert 14 2.048
Ahold 3.538 74.294
Air France - KLM 1.025 34.999
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.036
Alfen 16 24.333
Allfunds Group 4 1.468
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 405
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.813
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.835 242.752
AMG 971 133.100
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.686
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 485
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.936
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 380
Arcadis 252 8.731
Arcelor Mittal 2.033 320.582
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.288
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.716
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.082
ASML 1.766 106.069
ASR Nederland 21 4.451
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 470
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.610
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.390