rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Willem Middelkoop - Fed-jargon

32 Posts
Pagina: 1 2 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. [verwijderd] 13 augustus 2003 10:48
    Fed-jargon

    Willem Middelkoop - 13-8-03, 10:30

    “Geen renteverlaging, maar herstel? Ondanks dat hij de zaken zo rooskleurig mogelijk voorstelt, lijken de officiële persberichten van Fed-voorzitter Alan Greenspan steeds meer op elkaar...”

    Klik hier om het artikel te lezen.
  2. [verwijderd] 13 augustus 2003 13:12
    Willem,

    De schuldenlasten in de US staan op historische hoogten. Meer dan de helft van de Amerikaanse gezinnen kan momenteel de afbetalingen niet meer aflossen.
    De veronderstelling dat in deze omstandigheden de consumenten het verder herstel moeten tewerkstellen is onmogelijk.
    Laat staan dat de lange termijnrente verder stijgt, dan komen wij echt in een rampscenario terecht.
    Ik begrijp niet dat Greenspan het zover heeft laten komen.
    Wat moet hij nu nog vertellen?
    Volgens mij is er geen redden meer aan.

    Groetjes,

  3. [verwijderd] 13 augustus 2003 14:09
    las laatst Richard Russel...

    VS kan de boel redden door

    1- Inkomsten (lees belastingen) te verhogen...is politiek onhaalbaar

    2- Sterk te bezuinigen...zelfde verhaal

    3- Dollarpers nog harder te laten draaien...laat de dollar nog meer crashen

    conclusie...alleen een wonder kan de boel daar nog redden...

    go gold and silver
  4. [verwijderd] 13 augustus 2003 17:15
    Het aantal nieuwe aanvragen voor een woonkrediet is in de Verenigde Staten vorige week teruggevallen tot het laagste niveau in meer dan een jaar. De cijfers zijn afkomstig van de Mortgage Bankers Association of America.

    In de week tot en met 8 augustus daalde het aantal aanvragen met 16,10 %. De barometer opgesteld door de Mortgage Bankers Association viel daarmee terug tot het laagste niveau sinds 19 juli 2002.

    Er moet een duidelijk onderscheid worden gemaakt tussen de vraag voor nieuwe leningen en de vraag voor herfinanciering van bestaande woonkredieten. De vraag voor nieuwe leningen daalde met 10 %, die voor herfinancieringen met 67,50 %.

    Herfinancieringen daalden met 67,5 % nu is het gewoon wachten tot die derivatenkrengen Fannie en Freddie omver vallen.Je ziet wat het aanricht als de lange rente eventjes stijgt.Uit obligaties in aandelen dan maar waar ze ook zullen thuiskomen van een kale kermis.De flow zal naar goud en zilver gaan.

    Wait and see

    Groeten

  5. [verwijderd] 13 augustus 2003 19:40
    Groei van de economie doet de belastingontvangsten ook stijgen.

    Tot dusverre is het beleid van de FED succesvol gebleken; immers voorzichtige tekenen van herstel van de VS economie zijn er.

    Zou het mogelijk kunnen zijn dat de werkelijkheid en de daarmee gepaard gaande verantwoordelijkheden gecompliceerder zijn dan goudbeleggers denken? De FED is er niet om speculanten te spekken :-)

    Groeten,
    Leon

  6. [verwijderd] 13 augustus 2003 20:07
    Simmi,

    Ik had al dagen geleden zin om puts op Fannie Mae te kopen, maar durf eigenlijk niet goed omdat de FED dit zomaar niet gaat laten gebeuren. Als deze failliet gaan is het met de US helemaal gedaan.

    Of zie je dat anders?

    Groetjes,

  7. [verwijderd] 13 augustus 2003 20:19
    Er was 'n tijdje hier dat het leek, alsof iedereen "Cees" heette.

    De laatste tijd zijn er erg veel Willems: Willem1, Willem2, Wim15, Billy, etc.

    Wat ik graag wil weten, en al eens ooit gevraagd heb, maar ik kreeg geen antwoord: wie (welk alias) is nou eigenlijk Willem Middelkoop?

    Alvast bedankt,

    >--:-)-->

    p.s.Ik las: "meer dan de helft van de Amerikaanse gezinnen kan de maandelijkse betalingen niet meer volbrengen" (of i.d.)

    ergt negatief, men kan ook schrijven:

    "bijna de helft van de Amerikaanse gezinnen hebben geen moeite met hun maandelijkse betalingen".
  8. ziggy@stardust 13 augustus 2003 20:23
    Beste Leon,je schrijft :het beleid van de Fed is tot nu toe succesvol gebleken.
    Hier moet ik toch wel even hard om lachen.Economisch herstel??
    Bedrijfswinsten beter door miljoenen mensen letterlijk de straat op te gooien.
    Groei door GELEEND overheidsgeld voornamelijk in de defensieindustrie te pompen.
    De Fed die de geldpers overuren laat maken.
    Een big fool van een president die ten koste van wat dan ook herkozen wil worden.
    Enorm triple sister tekort :Overheid,Bedrijfsleven en Consument.
    Conclusie het komt allemaal goed zonder een dollarcentje pijn.
    Ongelooflijk hoe sommige mensen zichzelf en anderen een rad voor ogen proberen te draaien.
    Dit doet me denken aan die Sovjet Unie fans in de jaren zeventig en tachtig.
    Zonder enige aarzeling werd beweerd dat het zo slecht niet was in het dat communistische paradijs. Geen werkeloosheid,gratis gezondheidszorg en gratis onderwijs en een betaalbare woning voor iedereen. Daar konden we hier in het westen nog wat van leren.
    Wacht maar tot de grote held van de VS Sir Alan Greenspan van z'n sokkel is gestoten.

    Dream on in your selfmade paradise.

    Groetjes Ziggy.
  9. [verwijderd] 13 augustus 2003 20:28
    Amor,

    Bedankt voor het compliment:)

    De enige echte...... (tromgeroffel)

    Willem :)

    I have the right to lie. If I dont have the right to lie, then I must be in ..... Holland. Because there we never lie :)
  10. [verwijderd] 13 augustus 2003 20:42
    It's a dirty job but it has to be done :-)

    Een marktgeoriënteerde economie als de VS is voor het oog harder dan ons semi-marxistische model, waarmee WIJ overigens nog steeds in een vette recessie verkeren zonder tekenen van herstel.

    Misschien wel omdat wij alwetende Europeanen eerder interesse hebben in vrije dagen en VUT in plaats van er de schouders onder te zetten.

    VS: easy to fire maar ook zeer easy to hire!

    Voorlopig zie ik nog geen crash komen. Er zijn veel te veel belangen en beschermende constructies die dat voorkomen. Dromen mag, maar stop er niet te veel geld in want je kan nog heel lang wachten.

    Die suffe obligaties van mij hebben de laatste 10 jaar (in euro) meer opgeleverd dan goud :-)

    Groeten,
    Leon

  11. [verwijderd] 13 augustus 2003 21:20
    De vraag is of dit herstel vanwege of ondanks het ingrijpen van de FED plaats vindt. Deze vragen kun je evenzo stellen aan de Bank of Japan en de ECB (m.b.t. niet plaatsvinden).

    En dan kom je aan de kern: uiteindelijk valt iedere centrale bank onder een 'school' of stroming, met een eigen visie op het monetaire beleid. De verschillende stromingen hanteren verschillende methoden en zijn bereid meer of minder in te grijpen.

    Over 1 ding zijn ze het onderling waarschijnlijk eens en dat is de verschillende methoden niet onderling inwisselbaar en in gelijke mate effectief zijn. Ze kunnen niet allemaal gelijk hebben en is het dan de FED die wel gelijk heeft?

    De bank of Japan, de zachtstse heelmeester, staat voor extreme traagheid en jarenlange, stinkende wonden.
    Ook de ECB heeft vanaf de oprichting onder vuur gelegen als zijnde te langzaam in zijn sturing (waarbij vaak vergeten wordt dat de ECB met name een stabiele inflatie rond 2% nastreeft en geen economische groeidoelstellingen).

    De FED staat voor snel en diep ingrijpen. Tel het aantal renterverlagingen maar na. De FED stond model, maar de glans is er wel een beetje vanaf. Eerst het debacle op de aandelenmarkten, recentelijk de slipper op de obligatiemarkten en wellicht binnenkort de huizenmarkt. In hoeverre laat de FED zijn oren naar de markt hangen?

    Misschien dat het ECB model toch meer navolging gaat vinden. Het lijkt er namelijk op dat actieve sturing ook het onwelkome fenomeen van moral hazard met zich meebrengt.

    Groet, Marc





  12. [verwijderd] 13 augustus 2003 21:27
    <<Misschien dat het ECB model toch meer navolging gaat vinden. Het lijkt er namelijk op dat actieve sturing ook het onwelkome fenomeen van moral hazard met zich meebrengt.>>

    Vooropgesteld dat het ECB model blijft zoals het is. Ik zou me kunnen voorstellen dat met name in Duitsland, waar deflatie op de loer ligt, de roep om verdergaande renteverlagingen sterker zal worden.

    Ik woon in de grensstreek en constateer dat in de BRD tal van zaken goedkoper zijn (geworden) dan in NL. Plus dat de economische groei stagneert. Renteverlaging is dan verleidelijk.

    Groeten,
    Leon

  13. [verwijderd] 13 augustus 2003 21:31
    Het aantal Amerikanen dat zijn hypotheek niet meer kan betalen is opgelopen tot 16%.

    Wim koop rustig longputs op Fannie Mae jan 06 en wacht af het is bingo.

    Groeten
  14. [verwijderd] 13 augustus 2003 21:39
    Goeie opmerking.

    We gaan er vanuit dat ieder land op basis van zijn economische grootte zijn eigen gewichtje in het ECB beleid heeft (bij gebrek aan één Europa), maar indien de ECB die gewichtjes zelf gaat herverdelen dan zijn de rapen gaar. En zeker als het extra gewicht van Duitsland toegevoegd wordt door politiek gewicht. Daarmee zou de ECB mijn inziens zijn eigen beleid sterk ondergraven.

    Enigszins komisch dat juist Duitsland dan de overgang op het Franse model (verwevenheid politiek en monetair beleid) zou bewerkstelligen. Maar goed nood doet wet breken.

    Groet, Marc
32 Posts
Pagina: 1 2 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.011
AB InBev 2 5.495
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.483
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.573
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.712
Aedifica 3 902
Aegon 3.258 322.684
AFC Ajax 538 7.087
Affimed NV 2 6.289
ageas 5.844 109.887
Agfa-Gevaert 14 2.048
Ahold 3.538 74.329
Air France - KLM 1.025 35.019
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.036
Alfen 16 24.665
Allfunds Group 4 1.469
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 405
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.486 114.819
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.836 242.868
AMG 971 133.182
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.687
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 489
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.966
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 381
Arcadis 252 8.764
Arcelor Mittal 2.033 320.645
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.288
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.727
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.087
ASML 1.766 106.345
ASR Nederland 21 4.452
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 484
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.647
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.392