Yeti schreef op 20 mei 2024 12:11:
Ja, je hebt gelijk. Vermogensscheiding kan plaatsvinden via een aparte bewaarinstelling zoals bij De Giro een Stichting of bij bewaring via de Wet giraal effectenverkeer.
Bij bewaring via de Wet giraal effectenverkeer vindt er een goederenrechtelijke vermogensscheiding plaats.
Dit is het makkelijkst voor Nederlandse aandelen die in het girodepot van Negicef (onderdeel van Euroclear) worden bewaard. Bij bijv. Amerikaanse aandelen krijg je te maken met internationale bewaarketens en wordt het ingewikkelder.
Het is handig om soms even een digitale PDF op te slaan met je aandelen erop, hoewel de curator bij faillissement er zelf ook vaak nog bij kan. Zelfs als de website offline is. En bij een aparte stichting zal vaak de Stichting nog wel bestaan met een eigen administratie, als de commerciële BV failliet is.
Als je meer info wil, dan kan ik het volgende boek aanbevelen als naslagwerk (hier maak ik zelf nog wel eens gebruik van):
V.P.G. de Serière, Asser 2-IV Effectenrecht. Mr. C. Assers Handleiding tot de beoefening van het Nederlands Burgerlijk Recht. 2. Rechtspersonenrecht. Deel IV. Effectenrecht, Deventer: Wolters Kluwer 2023.