Lamsrust schreef op 3 augustus 2021 17:18:
[...]
Vorige week is een update gegeven over het 5 punten plan inzake de Round Up affaire. Kort gezegd, ze gaan naar het Supreme Court en hebben alvast becijferd wat het gaat kosten indien ook het Supreme Court Bayer in het ongelijk stelt. Dat is USD 4.5 mrd en die wordt dit kwartaal voorzien. Dit is louter een boekhoudkundige exercitie, aangezien de uitkomst van het Supreme Court beroep bepaalt of deze USD 4.5 mrd echte uitgaven worden of niet. Het US Supreme Court proces kent twee fasen: 1 het dossier wordt wel/niet in behandeling genomen en 2 de uitspraak is gunstig/ongunstig. Fase 1 zal nog dit jaar worden afgerond en fase 2 in 2022.
Inzake de koers. Ik vermoed dat Bayer de update van het 5 puntenplan vorige week heeft gedaan opdat dit het momentum rond de (naar ik verwacht) goede kwartaalcijfers over Q2 niet te zeer negatief beïnvloedt. Wat de uitkomst van het Supreme Court proces ook is, een goed functionerende winstgevende business van Bayer is op de lange termijn altijd goed en zou een koersopstuwende werking moeten hebben.
De echte klapper opwaarts komt pas als het US Supreme Court in het voordeel van Bayer beslist. Indien dit een ongunstige beslissing is verwacht ik geen extreme koersdaling meer (zeg 20%), aangezien heel veel tegenslag is ingeprijsdop dit niveau.