GoldKing schreef op 7 september 2019 18:50:
[...]
Nee hoor, RC waren altijd jarenlang € 25, je kon ze dan maar 1x per kwartaal kopen en de koers was niet onderhevig aan koersschommelingen. Later zijn ze gebundeld per 4 en op de beurs gegooid. 4 werd 1 van 100, die nu weer bijna € 126 is.
Ik durf ze nu niet te kopen eigenlijk, veel te bang voor een koersterugval.
Wacht wel even op Boris.. ;-)
PS. Ben er ook voor om eens te kijken of de RABO-Bank geen misleiding in de schoenen geschoven kan worden.. Want een een obligatie uitgeven met exact dezelfde risicovolle eigenschappen als een aandeel(zwaar achtergesteld, misschien nog wel meer als een aandeel, en vrij verhandelbaar gelijk een aandeel, met alle koersrisico's van dien) noem ik laakbaar, omdat er normaal heel andere risico's aan obligatie kleven als aan aandelen..
Ik kan verder ook geen argument nu bedenken waarom ik deze dingen zou moeten aanschaffen tov een aandeel ABN of ING, zij hebben een veel hoger dividendrendement(kleine 10%) dan de RABO bank leden cert.(5.1% nu)
Enige kleine voordeeltje is dat je over de rente van de obligatie van de RABO geen dividendbelasting hoeft te betalen. Daar staat tegenover dat je deze als particulier van de ABN en de ING dividenduitkeringen terug kunt vorderen van de fiscus..
Ik ben benieuwd of er iemand een geldig argument kan bedenken waarom ik toch leden certificaten zou moeten aanschaffen tov abn amro en ING..
ABN AMRO en ING zijn alletwee ook grootbanken, systeembanken alla RABO en de ABN krijgt zelfs staatssteun.. dus nog veiliger als de RABO..
Ik kan ze dus zelf eigenlijk niet bedenken..