Hansbeleg schreef op 18 oktober 2018 09:28:
[...]
Ja die klanten hebben dan eigenlijk via die postbedrijven kunnen overstappen van partijentarieven op de wholesaletarieven. Dus ik zou ook denken de whole sale tarieven voor dit soort postcollect bedrijven gewoon weer verhogen, dan krijg je sowieso meer inkomsten of je nu wel of niet de eindklant terugwint.
Tenzij de postbedrijven een mogelijkheid hebben om het PostNL netwerk dan te ontlopen omdat de klant geen 24u bezorging meer verlangt (te duur) maar meer naar 72u toe gaat en het bijv. Sandd netwerk gebruikt kan worden.
Staat Sandd overigens ook gebruik van zijn netwerk toe door derden postbedrijven? Dus postbedrijven die alleen de post maar ophalen bij de klant en dan vervolgens op een ander netwerk dumpen?
Het blijft een raadsel omdat PostNL niet in detail uitlegt waarom ze de 50-70M grotendeel als verloren beschouwen voor nu en in de toekomst. Je zou toch denken als grootste postbedrijf kun je iedereen eruit concurreren tenzij je gewoon nog steeds veel te duur opereert.