rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Koffiekamer Terug naar discussie overzicht

Rusland

72.449 Posts
Pagina: «« 1 ... 3618 3619 3620 3621 3622 3623 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. Lu. 1 februari 2025 09:38
    quote:

    prince john schreef op 31 januari 2025 17:21:

    [...]

    ...nee...geen feit, absolute onzin, een land kan niet liegen.
    Nooit van metonymia gehoord?
  2. forum rang 8 closer 1 februari 2025 15:02
    quote:

    Lu. schreef op 1 februari 2025 09:38:

    Nooit van metonymia gehoord?
    Ik niet, maar nu wel. Dank voor de tip!
  3. forum rang 7 het zwaard 1 februari 2025 15:28
    Minstens zeven mensen zijn gewond geraakt nadat Rusland een raketaanval uitvoerde op het historische centrum van de Oekraïense havenstad Odessa aan de Zwarte Zee. Hierdoor raakte het Unesco-werelderfgoed ernstig beschadigd.

    President Volodymyr Zelensky zei dat Noorse diplomaten tot degenen behoorden "die zich in het epicentrum van de aanval bevonden" en dat de aanval de noodzaak onderstreepte om de luchtverdediging van Oekraïne te versterken.

    De troepen van Vladimir Poetin hadden de aanval "rechtstreeks op de stad gericht, op gewone burgergebouwen", zei hij.

    Ondertussen zei de Amerikaanse president Donald Trump dat zijn regering in een “zeer serieus” gesprek was met Rusland over de oorlog in Oekraïne en suggereerde dat hij en Poetin “belangrijke” actie konden ondernemen om de oorlog snel te beëindigen.

    "We zullen spreken, en ik denk dat we misschien iets zullen doen dat van betekenis zal zijn," zei hij. Echter, toen hem werd gevraagd of hij rechtstreeks met zijn Russische ambtgenoot had gesproken, zei Trump: "Dat wil ik niet zeggen."

    Eerder had het Oekraïense leger gezegd dat het een Russisch commandopost in de grensregio Koersk had vernietigd .
  4. forum rang 8 closer 1 februari 2025 15:47
    Een brand aan boord van een Russisch spionageschip voor de kust van Syrië heeft de slechte staat van de Russische marine onderstreept, nu haar positie in de Middellandse Zee op het spel staat, zeggen analisten en westerse veiligheidsdiensten.

    De 55-jarige Kildin raakte vorige donderdag in de problemen voor de Syrische kust, toen er vlammen en dikke zwarte rook uit de schoorsteen kwamen. Het schip hees twee zwarte ballen omhoog aan de mast, wat betekende dat de bemanning geen controle meer had over het schip. Het schip meldde een nabijgelegen vrachtschip onder Togolese vlag, de Milla Moon, dat het niet kon sturen en waarschuwde het om minstens 2 km afstand te houden. De Russische bemanning verzamelde zich op het achterdek van de Kildin en haalde de reddingsboten tevoorschijn, maar vroeg niet om hulp. Na vijf uur blussen van de brand startte de Kildin zijn motoren opnieuw en ging weer op weg.

    Verder lezen: www.theguardian.com/world/2025/feb/01...
  5. Kala 1 februari 2025 18:30
    CNN meldt:

    American fighters are dying in Ukraine in growing numbers.

    More than 20 Americans are missing in action on the front lines in Ukraine, with a spike in casualties over the past six months as foreigners fill urgent gaps in the country’s embattled defenses

    edition.cnn.com/2025/01/30/europe/ame...
  6. forum rang 7 het zwaard 1 februari 2025 18:54
    VS willen dat Oekraïne voor einde van jaar verkiezingen houdt
    De Verenigde Staten willen dat Oekraïne voor het einde van het jaar verkiezingen houdt, zeker in het geval dat er in de komende maanden een wapenstilstand wordt bereikt met Rusland. Dat zei de Amerikaanse speciale gezant voor de oorlog tussen Rusland en Oekraïne Keith Kellogg tegen persbureau Reuters.

    "De meeste democratische landen houden verkiezingen in oorlogstijd. Ik denk dat het belangrijk is dat ze dat doen. Het is goed voor de democratie", aldus Kellogg. "Dat is het mooie van een stevige democratie. Dat je meer dan een mogelijke kandidaat hebt."

    De Amerikaanse president Donald Trump en Kellogg hebben beiden gezegd te werken aan een plan om een deal voor elkaar te krijgen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen. Die deal zou er al in de eerste maanden na het aantreden van Trumps kabinet moeten komen. Anonieme bronnen zeiden eerder al tegen Reuters dat functionarissen van het Witte Huis Oekraïne onder druk zouden willen zetten om in te stemmen met verkiezingen, als onderdeel van een aanvankelijk bestand.
  7. Kala 1 februari 2025 20:30
    The Guardian meldt:

    'Iedereen is moe. De stemming is omgeslagen': de desertiecrisis van het Oekraïense leger

    Toen Rusland drie jaar geleden Oekraïne binnenviel, was Viktor* bereid om te sterven voor zijn land. Hij meldde zich vrijwillig om Kiev te verdedigen toen vijandelijke tanks verschenen en sloot zich aan bij de Oekraïense strijdkrachten. In het voorjaar van 2023 vocht hij in het dorp Tonenke , vlak bij de oostelijke stad Avdiivka . "Toen ik aankwam, was ik supergemotiveerd. Als het nodig was, zou ik mijn leven geven", herinnerde hij zich.
    Geleidelijk raakte hij echter gedesillusioneerd. De strijd was woest. "De Russen zouden onze posities met de grond gelijk maken," zei hij. Hoge Oekraïense commandanten gaven onrealistische bevelen. Toen hij een verwoest gebouw verdedigde, viel er een paneel op zijn schouder. Nadat hij injecties had gekregen om de pijn te verminderen, werd hem verteld terug te keren naar het front. "Ik realiseerde me dat ik niemand ben. Gewoon een nummer," zei hij.
    In mei van datzelfde jaar verliet Viktor zijn positie om verdere medische behandeling te zoeken. Hij kwam niet terug. Zijn commandant markeerde hem als awol.

    Viktor is een van de duizenden Oekraïense soldaten die hun eenheden hebben verlaten. Het exacte aantal is een militair geheim, maar functionarissen geven toe dat het aantal groot is.
    [...]
    Na drie jaar oorlog heeft Oekraïne een groot tekort aan soldaten, met name infanterie. Dit heeft het voor het Russische leger gemakkelijker gemaakt om op te rukken in het oosten

    www.theguardian.com/world/2025/jan/31...
  8. forum rang 4 David Fernández 1 februari 2025 20:39
    quote:

    het zwaard schreef op 1 februari 2025 18:54:

    "De meeste democratische landen houden verkiezingen in oorlogstijd. Ik denk dat het belangrijk is dat ze dat doen. Het is goed voor de democratie", aldus Kellogg. "Dat is het mooie van een stevige democratie. Dat je meer dan een mogelijke kandidaat hebt."

    Onvoorstelbare nonsens.

    De meeste democratische landen houden helemaal geen verkiezingen in oorlogstijd.

    Wat telt is wie de macht heeft. Dan telt de macht van het volk even niet.

    Of gaat Trump soms peilen wat het volk wil als hij een oplossing voorstelt?

    Zo werkt dat niet en gaat ook niet gebeuren.
  9. forum rang 4 David Fernández 1 februari 2025 21:56
    quote:

    luchtschip schreef op 1 februari 2025 21:36:

    Trump die de mythe hoog probeert te houden dat hij geen oorlogen voert.

    >>Trump beveelt het Amerikaanse leger ISIS-doelen in Somalië aan te vallen

    x.com/visegrad24/status/1885746527806...

    13 dagen in functie en de eerste raket naval op een ander land is er al
    Een raketaanval en een oorlog.
    Twee verschillende zaken.

    Verlaat je je op X waar het nepnieuws regeert dan is het hetzelfde blijkbaar
  10. Kala 1 februari 2025 21:56
    Novomlynsk is gisteren bezet door Rusland volgens de pro-Oekraiense site deepstatmap.live.

    Via Gemini van Google vond ik:

    "Het strategische belang van Novomlynsk is dat het op de kruising ligt van een aantal belangrijke wegen en spoorlijnen. Het is ook een belangrijk centrum van landbouw en industrie.

    Novomlynsk is al een aantal weken het toneel van zware gevechten tussen Oekraïense en Russische troepen. Het is niet duidelijk wie de stad momenteel controleert. Het is echter duidelijk dat de controle over Novomlynsk een belangrijke strategische troef zou zijn voor beide partijen.
    De Russische troepen zouden Novomlynsk kunnen gebruiken als uitvalsbasis voor verdere aanvallen op de rest van Oekraïne. De Oekraïense troepen zouden Novomlynsk kunnen gebruiken om de Russische aanvoerlijnen af te snijden.
    Het is moeilijk te zeggen wat de uitkomst van de gevechten in Novomlynsk zal zijn. Het is echter duidelijk dat de stad een belangrijke rol zal spelen in de rest van de oorlog.
    [en:]
    Novomlynsk is een belangrijk doelwit voor het Russische leger omdat het een belangrijke schakel is in de Oekraïense verdedigingslinie."
  11. forum rang 8 GakGak 1 februari 2025 21:58
    quote:

    luchtschip schreef op 1 februari 2025 21:36:

    Trump die de mythe hoog probeert te houden dat hij geen oorlogen voert.

    >>Trump beveelt het Amerikaanse leger ISIS-doelen in Somalië aan te vallen

    x.com/visegrad24/status/1885746527806...

    13 dagen in functie en de eerste raket naval op een ander land is er al
    .
    Teruglezen en de meest stomme fouten eruit halen...nog steeds niet haalbaar ?
  12. JZ 1 februari 2025 22:23
    quote:

    Kala schreef op 1 februari 2025 20:30:

    The Guardian meldt:

    de desertiecrisis van het Oekraïense leger

    Een direct gevolg van het "nest" waar ze decennia deel van hebben uitgemaakt. Heeft niet zozeer met vermoeidheid te maken. Omturnen naar westerse maatstaven t.a.v. zorg voor je personeel voor de commandanten vergt helaas ook vele jaren.
  13. forum rang 4 David Fernández 1 februari 2025 23:46
    quote:

    JZ schreef op 1 februari 2025 23:05:

    [...]
    Toch wel lief van de man die geen oorlogen begint, maar ze binnen 24-uur wel weet te stoppen.
    Tja hoe heet dat ook al weer.
    Paradoxaal geloof ik.
  14. JZ 2 februari 2025 00:35
    quote:

    David Fernández schreef op 1 februari 2025 23:46:

    Tja hoe heet dat ook al weer.
    Paradoxaal geloof ik.
    Zou kunnen. Maar laat ik er dit over zeggen: die oranje dakduif maakt bij mij instincten van een lage orde los.
  15. forum rang 5 Mdv 2 februari 2025 03:55
    quote:

    David Fernández schreef op 1 februari 2025 20:39:

    [...]

    Onvoorstelbare nonsens.

    De meeste democratische landen houden helemaal geen verkiezingen in oorlogstijd.

    Wat telt is wie de macht heeft. Dan telt de macht van het volk even niet.

    Of gaat Trump soms peilen wat het volk wil als hij een oplossing voorstelt?

    Zo werkt dat niet en gaat ook niet gebeuren.
    Zou de deur wagenwijd openzetten voor Russische inmenging en hoe gaan ze dat doen in de bezette provincies?
72.449 Posts
Pagina: «« 1 ... 3618 3619 3620 3621 3622 3623 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Belegger.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 6.997
AB InBev 2 5.479
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.356
ABN AMRO 1.582 51.125
ABO-Group 1 22
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 264
Accsys Technologies 23 10.450
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 188
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 17.623
Aedifica 3 900
Aegon 3.258 322.602
AFC Ajax 537 7.084
Affimed NV 2 6.287
ageas 5.844 109.883
Agfa-Gevaert 14 2.046
Ahold 3.538 74.287
Air France - KLM 1.025 34.973
AIRBUS 1 11
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.020
Alfen 16 24.234
Allfunds Group 4 1.468
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.251
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 403
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.485 114.806
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.834 242.589
AMG 971 133.003
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.685
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 481
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 14.886
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 375
Arcadis 252 8.731
Arcelor Mittal 2.033 320.447
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 286
arGEN-X 17 10.282
Aroundtown SA 1 219
Arrowhead Research 5 9.715
Ascencio 1 26
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 39.061
ASML 1.766 105.381
ASR Nederland 21 4.450
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 466
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 32 13.581
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 64
Azerion 7 3.383