QueSera schreef op 22 oktober 2020 18:10:
Persoonlijk ben ik not amused omdat ze me met de halfjaarcijfers sprookjes hebben verteld. Niet omdat ze het moeilijk hebben. Ik heb ook flink verlies op Shell, daar zit ik niet mee. Die hadden gelijk de gore moed om te zeggen: beste aandeelhouder, we gaan het heel moeilijk krijgen, het is alle hens aan dek, u gaat tot nader orde substantieel minder dividend krijgen.
Maar zo niet Unibail. Gaat u rustig slapen, beste aandeelhouder. Wij hebben AAA vastgoed op AAA locaties en enorme hoeveelheden cash. Geen wonder dat als ze 6 weken later schreeuwen, beste aandeelhouder het huis staat in de fik, kunnen we effen vangen dat de tent dan te klein is.
Overigens denk ik dat ABP en Norges ook wel van dit management af willen. Stel je voor 5% aandelenbelang. Gekocht voor 200 per stuk, want ABP is al lang aandeelhouder. Nu nog 37 waard. Waardeverlies van 5% van 140 mio aandelen * 150 euro verlies per aandeel is ruim een miljard verlies voor het ABP, als ik het zo even op de achterkant van een bierviltje uitreken. Dus die zijn ook not amused. En ook bij het ABP asset management hebben ze prestatiebeloning! Daar gaat dus die leuke bonus.