rood blauwe elepsis logo Belegger.nl

Koopkans in de maak voor Ahold

De defensieve aandelen behoorden de afgelopen twee jaar tot de outperformers op het Damrak. Het aandeel Ahold is hier een uitstekend voorbeeld van. In de afgelopen weken was er sprake van een milde correctiebeweging, maar thans ziet het er naar uit dat de uptrend kan worden hervat, hetgeen koopkansen impliceert voor trendvolgende beleggers. Ik zal de grafiek voor u duiden en aangeven wat de voorwaarden zijn om opnieuw aan de koopkant in actie te mogen komen. 

Sleepkabelsteun

Het aandeel Ahold bevindt zich al geruime tijd in een solide uptrendfase. Er is een keurig proces van hogere bodems en hogere toppen gaande, hetgeen duidelijk tot uiting komt in een fier stijgende gemiddeldelijn. Vanaf de top op 21,20 doen de bulls wel een stapje terug, er is sprake van een milde correctiebeweging. In het afgelopen jaar heeft de sleepkabel diverse keren gefungeerd als springplank voor de bulls en dat lijkt opnieuw te gaan gebeuren. De RSI als spanningsmeter staat namelijk bijna op OS-terrein, hetgeen bodemvorming aanwakkert.

Als komende week een witte candle wordt gevormd boven de gemiddeldelijn, dan wordt bodemvorming bevestigd en kan de uptrend worden hervat. Een opmars richting de recente top op 21,20 is dan aannemelijk, hetgeen een aantrekkelijke risk-reward ratio met zich meebrengt. Het neerwaarts risico is immers beperkt tot aan de 55 SMA lijn (circa 0,50), terwijl het opwaarts potentieel ruim vier keer zo groot is. Positieve vooruitzichten dus voor Ahold, voorwaarde is zoals gezegd wel dat de koers boven de gemiddeldelijn blijft bewegen.

Offensieve koopkans 

Ahold bevindt zich momenteel in een spannende fase. Offensieve spelers kunnen reeds anticiperen op bodemvorming door wat koopposities in te nemen. Als komende week een witte candle wordt gevormd boven de SMA lijn, dan wordt bodemvorming bevestigd en kunnen trendvolgende beleggers aan de koopkant in actie komen. Ahold blijft dan een van de kanshebbers voor 2016.  

Nico Bakker is directeur en eigenaar van BTAC Visuele Analyse en als zelfstandig consultant gelieerd aan BNP Paribas S.A.. De informatie in deze publicatie is niet bedoeld als individueel beleggingsadvies of als een individuele aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Iedere belegging die u overweegt, dient u te toetsen aan uw persoonlijk beleggersprofiel of te bespreken met uw beleggingsadviseur. De waarde van uw beleggingen kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. De standpunten en vooruitzichten van Bakker geven zijn technische mening weer over het betreffende item in zijn hoedanigheid als technisch analist en consultant. Zijn beloning staat/stond/zal niet direct of indirect in relatie (staan) met zijn specifieke aanbevelingen of standpunten in deze publicatie.